13.09.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це повідомляє The DairyNews з посиланням на прес-службу компанії.

Не секрет, що у світлі економічного спаду в Україні та звуження ринку молочної продукції, галузь тваринництва переживає не найкращі часи: загальнонаціональна тенденція скорочення поголів’я ВРХ та виробництва молока продовжується. 

Однак в компанії переконані, що за сучасної структури організації обслуговування ферм тваринництво здатне бути прибутковим бізнесом та залучати нові інвестиції й висококваліфіковані кадри. 

В основі нової системи управління тваринництвом в «Астарті» – чотири інфраструктурні проекти, розроблені менеджментом компанії:

  • будівництво кормоцентру – це дозволяє виготовляти однаково якісні кормосуміші для ВРХ, контролюючи процес з єдиного центру;
  • створення всередині компанії структури Зооветсервісу – це мобільні бригади фахівців, які за графіком забезпечують обслуговування декількох ферм (діагностика, осіменіння, лікування тощо). При цьому стан здоров’я кожної тварини, виконані і заплановані процедури відображаються у відповідному ПЗ (Dairy Comp 305). На одного такого фахівця в середньому  припадає 1 тис. голів;
  • зміна організаційної структури ферми та посадових обов’язків ключових працівників;
  • впровадження нової системи мотивації персоналу, де кожна ферма формує фонд оплати праці, виходячи з якості і кількості виробленої продукції. Цей фонд щомісячно розподіляється між працівниками ферми відповідно до наперед визначених коефіцієнтів посади.


На сьогодні нова система управління тваринництвом комплексно запрацювала в агрофірмі «ім. Довженка» (Полтавська область), що входить до складу «Астарти». За півроку від початку її реалізації надої молока на корову в господарстві виросли на 15-20%.

Модель роботи агрофірми «ім. Довженка» вже почали поширювати на інші господарства АСТАРТИ. Зокрема, це стосується впровадження нової системи оплати праці на фермах та організації служб Зооветсервісу. Довгострокова стратегія розвитку «Астарти» передбачає подальші інвестиції у молочний напрямок.

Довідка: Протягом багатьох років компанія «Астарта» , знана, в першу чергу, як національний лідер з виробництва цукру, – також є одним із найбільших в Україні промислових виробників молока. Загальне поголів’я ВРХ у господарствах «Астарти» складає більше 30 тис. голів, з них дійне стадо – понад 15 тис. голів. Компанія орієнтована на збільшення виробництва молока за рахунок підвищення продуктивності стада та застосування найкращих світових практик у галузі тваринництва. Минулоріч виробництво молока в «Астарті» зросло на 5% - до майже 107 тис. тонн за незмінної кількості поголів’я. Понад 40% поголів’я великої рогатої худоби «Астарти» утримується в агрофірмі «ім. Довженка», тут же виробляється 50% загального обсягу молока. Окрім власне молочних ферм, у складі агрофірми діють унікальні інфраструктурні об’єкти – нетельний комплекс на 5,2 тис. голів, а також збудований в 2017 році кормоцентр для ВРХ.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Через експерименти чиновників гуцульські сири можуть зникнути
ФАО отмечает высокое качество белорусских молочных и мясных продуктов
04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
США планують до 2021 року наростити експорт молочної продукції на 5%