11.09.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Українській молочний індекс (УМІ) побив рекорд "молочного занудства", бо практично не змінився в серпні 2017 року.

Але це не означає, що нічого цікавого не відбулося. Точніше, навпаки.

Передусім, ми отримали вже офіційний доказ того, що український молочний бізнес стає дійсно професійним. Так, і це чітко видно з УМІ!

Зверніть увагу на графік – на ньому показується абсолютне значення накопичувального коливання УМІ за перші 8 місяців з 2012 по 2017 рік. Останні чотири року іде чітка лінійна тенденція до зниження рівня коливань УМІ. В цьому році встановлено абсолютний рекорд – середньомісячне відхилення УМІ не перевищувало 3,2%! Отже, у нас, шановні колеги, падає сезонність – ця страшна для молочного бізнесу штука, що робила неможливим стратегічне або навіть середньострокове планування.

Абсолютне значення накопичувального коливання УМІ за перші 8 місяців року, 2012-2017Більше того, протягом літнього періоду (період "великого молока"), УМІ лишався майже абсолютно стабільним, коливаючись в межах 1,5 відсотка. До речі, що найцікавіше – стабільність переробки була ще вищою. Отже, це дуже пов'язані між собою речі. 

В цілому ж, поточний сезон дозволив професійним виробникам молока поки що заробити на 36% більше в середньому, ніж попередній – або на 9% більше, ніж в середньому за останні п'ять років за цей самий період, або на 19% більше, ніж за останні три роки.

А щодо серпня 2017, то він був найприбутковішим за останні чотири роки, і на 54,7% прибутковішим, ніж аналогічний місяць минулого року.

У вересні очікується зростання УМІ. В останні три роки в вересні УМІ зростав в середньому на 13-14%.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Через експерименти чиновників гуцульські сири можуть зникнути
ФАО отмечает высокое качество белорусских молочных и мясных продуктов
04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
США планують до 2021 року наростити експорт молочної продукції на 5%