Что с ценой?
13.04.2017
Джерело: agropolit.com
Регіон: Україна

Сьогодні весь Кабінет міністрів України тут представляє звіт своєї роботи.

Одним з головних досягнень команди Мінагрополітики Тарас Кутовий вважає зміну державної підтримки аграріям — вона збільшена у 15 разів.

«Суттєво змінена державна підтримка аграріїв, і мова йде не про цифру, хоч вона і збільшена у 15 разів, а мова йде про те, що підтримка зафіксована парламентом, як програма на наступні 5 років. Більш того вона прив’язана до обсягів сільськогосподарської продукції. 5,45 млрд гривень в цьому році як 1% виробництва сільськогосподарської продукції буде спрямована на підтримку аграріїв», — наголосив він.

За його словами буквально в цей час Державним казначейством йде опрацювання платіжок згідно яких 100% сплаченого ПДВ аграрними виробниками вже за лютий буде компенсовано.

Також одним з успіхів Тарас Кутовий назвав торгівельний обсяг агросектору.

Загальний торгівельний обсяг склав 19,6 $ млрд, що складає 26% всього торгівельного обігу України. Позитивний баланс складає 12 млрд євро. Тому абсолютно очевидно те, що сьогодні галузь є лідером«, — запевнив Кутовий.

Зернова галузь теж не пасе задніх — за цей рік було зібрано 66 млн т зернових, а капітальні інвестиції в агросектор склали 61 млрд грн.

Переважно інвестиції здійснювались в інфраструктурні проекти, портові можливості. Це перш за все відображає той вал виробництва який ми досягли», — додав міністр.

Собі в актив Тарас Кутовий включив домовленість з Європейським союзом по регіоналізації захворювань тварин.

Попередня домовленість діяла на всю країну, коли сьогодні, заборона експорту до ЄС діє тільки в тому регіоні де спалах був зафіксований. Це впливає на зростання експортного потенціалу. Це був досить складний переговорний процес з європейською комісією«, — заявив очільник Мінагрополітики.

Тарас Кутовий подякував Верховній Радій України за ратифікацію кредиту від Європейського інвестиційного банку.

Зараз йде напрацювання розподілу кредиту через українські банки і наші аграрії зможуть отримати 400 млн євро по суттєво зниженій кредитній ставці фінансування», — заявив він.

За цей час Мінагрополітики подало 12 законопроектів у Верховну Раду з них: 1 прийнято, 6 ухвалено комітетами на розгляд народними депутатами, 5 знаходяться на опрацюванні. Також за цей період Кабінетом Міністрів України було схвалено 58 постанов.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Индия: запрет на забой коров может привести к катастрофе
13.04.2017

Три молочных продукта в день. Или как помочь украинцам потреблять больше молочки

В Украине потребляют меньше молочной продукции на одного жителя нежели в Европе или Северной Америке, меньше чем установлено научными нормами. Именно поэтому возникновение инициативы “3 молочных продукта в день” - не прихоть, а необходимость.
Lviv 2017 Agroport West
12.04.2017 22:35:33

MOYO.UA

0 10 Петр Скрипник