Европейская система контроля качества продуктов может заработать в Украине
12.04.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Члени профільного комітету законопроект підтримали одноголосно та рекомендували Парламенту прийняти його у повторному другому читанні та в цілому як закон.
 
Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук за результатами засідання профільного комітету зазначив, що такому рішенню передувала інтенсивна робота народних депутатів, спеціалістів Держпродспоживслужби та експертів проекту Європейського Союзу «Удосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».
 
«Після розгляду законопроекту «Про державний контроль…» у сесійній залі парламенту та направлення його на повторне друге читання відбулося понад десяток робочих зустрічей, дискусій та нарад із залученням широкого експертного кола. Відбувалася постійна тісна комунікація з усіма зацікавленими сторонами процесу. Особливо хотілося б відзначити активну позицію Аграрного комітету ВР у цьому питанні», - наголосив Андрій Жук.
 
У Держпродспоживслужбі розраховують, що доопрацьований проект закону уже в травні може бути розглянутий народними депутатами.
 
За словами Голови Держпродспоживслужби, ухвалення законопроекту №0906 дозволить запровадити ефективну систему контролю. «З одного буку він дозволяє ефективно виконувати функції зі здійснення державного контролю: наприклад, коли є ризик життю і здоров’ю громадян, перевірка господарюючих суб’єктів буде здійснюватися без попередження. А з іншого -  його прийняття дає додаткові можливості щодо забезпечення прав бізнесу, ліквідації корупційних ризиків, зокрема через проведення відеофіксації процедури інспектування не лише інспекторами Держпродспоживслужби, але й господарюючими суб’єктами», - додав Володимир Лапа.
 
Законопроект визначає організаційно-правові засади державного контролю безпечності харчових продуктів і кормів. Його прийняття дозволить досягти серйозного прогресу у виконанні Україною зобов'язань за Угодою про асоціацію з ЄС та дозволить побудувати ефективну систему контролю, завдяки якій кожен споживач буде захищеним від придбання небезпечних харчових продуктів.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Дайджест молочних новин 18.04-21.04
19.04.2017

Европейская система контроля качества продуктов может заработать в Украине

11 апреля, комитет Верховной Рады Украины по вопросам аграрной политики и земельных отношений рассмотрел законопроект №0906 и рекомендовал его к принятию. Получат ли украинцы более качественную продукцию — разбиралось The DairyNews.
Lviv 2017 Agroport West
Милкиленд закроет комбинат в России