Сырная Грузия
15.05.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Експортні ціни на кукурудзу залишалися під тиском та йшли донизу, головним чином, відображаючи очікування більших, ніж передбачалося, врожаїв у країнах Південної півкулі. Навпаки, міжнародні ціни на рис виросли завдяки пожвавленню міжнародної торгівлі, особливо в зв'язку з активними продажами до країн Близького Сходу.
 
У Східній Африці ціни на зернові продовжували рости в квітні і досягли рекордного або майже рекордного рівня в більшості країн. Ціни були підкріплені скупою пропозицією, оскільки посухи скоротили врожаї 2016 року, а також невизначеними перспективами майбутніх врожаїв 2017 року через посушливі умові та шкідників, що вразили ключові сільськогосподарські райони. 
 
У країнах Південної півкулі, сприятливі перспективи виробництва кукурудзи тримали внутрішні ціни в квітні під тиском  – нижче минулорічного рівня. У Бразилії, де йде збирання неочікуваного високих врожаїв першого сезону, ціни на кукурудзу різко знизилися в квітні і в середньому сягнули рівня на 40 відсотків нижче, ніж роком раніше. У Південній Африці, очікування майже рекордних врожаїв штовхають ціни кукурудзи вниз четвертий місяць поспіль – до рівня, що не вполовину нижчий за минулорічний.
 
Світові ціни на пшеницю, кукурудзу та рис, квітень 2015 – квітень 2017 р, дол. США за тонну 
Джерело малюнків: FPMA Bulletin #4, 10 May 2017; p. 2.
 
У 12 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Бангладеш, Бурунді, Еквадор, Ефіопія, Кенія, Нігерія, Перу, Руанда, Сомалі, Південний Судан, Уганда і Танзанія (FPMA Bulletin #4, 10 May 2017; p. 1).
 
У країнах-експортерах СНД  внутрішні та експортні ціни на продовольчу пшеницю і пшеничне борошно залишалися стабільними або незначно зниженими в квітні. В Україні ціни на пшеницю знизилися після зростання, що тривало останні три місяці, в основному в результаті зниження попиту і більш сильній валюті, в той час як ціни на борошно вищого сорту дещо посилились за рахунок скорочення пропозиції. У Російській Федерації ціни знижувались за рахунок високих внутрішніх поставок і зміцнення національної валюти (FPMA Bulletin #4, 10 May 2017; p. 14).
 
Експортні ціни на борошномельну пшеницю в країнах СНД, квітень 2015 – квітень 2017 р., дол. США за тонну


Джерело малюнків: FPMA Bulletin #4, 10 May 2017; p. 14.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

17.05.2017

Как поддерживают аграриев в ЕС?

С поддержкой аграриев Украины есть огромное число проблем, которые зависят от многих причин, в том числе и от требований ЕС. The DairyNews решило узнать, как с этим обстоят дела в самих странах Союза и какие практики, возможно, стоило бы перенять у более экономически развитых соседей.
Милкиленд закроет комбинат в России