http://dairynews.com.ua/news/daydzhest-molochnikh-novin-25-09-29-09.html?sphrase_id=472497
29.09.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це повідомляє прес-служба АВМ.

Так, присутніми на заході були заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Михайло Соколов, віце-президент АВМ Ганна Лавренюк, керівник проекту «Гуртовий збут молока» АВМ Олена Жупінас, економіст департаменту технічної співпраці продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак та директор департаменту продовольства Мінагрополітики Микола Мороз.

Ключовою темою зустрічі став розподіл бюджетних дотацій серед аграріїв. Сьогодні тваринники фактично позбавлені дотацій через неправильний порядок їхнього розподілу, яким користується ДФС. АВМ, ВАР та інші аграрні асоціації вже подали до Мінагрополітики новий порядок, за яким дотації будуть нараховуватися відповідно до закону.

Незважаючи на вимогу закону, чинний порядок передбачає, що базою нарахування дотацій є ПДВ до сплати, помножене на частку дотаційних видів продукції в загальній реалізації. Майже всі тваринницькі підприємства в Україні самостійно вирощують сільськогосподарські культури для забезпечення кормом ВРХ та для зниження витрат. У результаті в першому півріччі рослинництво генерувало значний податковий кредит, через що аграрії, які займаються свинарством та молочним скотарством, майже не отримували дотацій.

«За поданим нами порядком дотації будуть визначатися, виходячи із зобов’язань, що виникли у підприємств, в результаті реалізації пільгових видів продукції. Це просто рахувати, і це справедливо. Зараз перший заступник міністра агрополітики вже сприяє тому, щоб проект був ухвалений. Сподіваємося, що цього року все-таки порядок виплати зміниться», ― сказав Соколов.

Під час обговорення пропозицій Кабміну щодо держдопомоги аграріям у 2018 році Лавренюк зазначила, що слід перерозподілити кошти по програмам.

«Не потрібно виділяти таку велику суму на відшкодування компенсації будівництва ферм та придбання сільгоспотехніки, адже досвід показує, що всю суму не використовують. Ці гроші краще направити на бюджетну дотацію по квазі-акумулюванню ПДВ, щоб дати можливість максимальній кількості виробників скористатися цим», ― сказала віце-президент АВМ.

Присутніми на робочій групі були й українські аграрії, учасники АВМ, із  Полтавської та Чернігівської  областей. Вони висловили незадоволення відсутністю підтримки держави та непрацюючою системою держпідтримки, відзначивши довге повернення інвестицій, вкладених в молочні ферми.

Так, керівник господарства «Вітчизна» Володимир Литвина, визначив час повернення інвестицій в 7-10 років.

В рамках робочої групи представники Мінагрополітики зобов’язалися поінформувати про внесення змін до порядку розподілу бюджетних дотацій та домовилися провести додаткове засідання.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.