15.09.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Тернопільська обл.
Участь також взяли народні депутати України, представники органів виконавчої влади, Тернопільської обласної влади, Національної академії аграрних наук України, керівники фермерських та інших професійних громадських організацій.

Темою зустрічі стали «Проблеми ефективного розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні та шляхи їх вирішення. Сучасний стан та перспективи розвитку садівництва  і переробки фруктів в Україні». 

В рамках поїздки учасники відвідали насіннєвий завод, сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, молочний кооператив та тваринницький комплекс ТзОВ «Бучачагрохлібпром», а також яблуневий сад та холодильне обладнання фермерського господарства «Гадз»,  познайомилися наглядно з виробничими потужностями та особливостями діяльності підприємств, обмінялися думками, ідеями та задали цікаві для кожного питання. Згадані підприємства є одними з лідерських та зразкових в Тернопільській області, завдяки яким наповнюються бюджети області, окремих районів, міст та сіл, розвивається соціально-економічна інфраструктура та зайнятість населення. Крім того, робоча група відвідала  одне із сімейних фермерських господарств Тернопільщини.

Керівник підприємств Петро Гадз звернув увагу усіх гостей на важливості запровадження в Україні кредитування фермерів та аграріїв на доступних відсоткових ставках, перегляду механізму державної дотаційної підтримки сільського господарства, а також забезпечення повернення у повному розмірі ПДВ сільгоспвиробникам. За інформацією Тернопільської обласної влади, лише в їхній області можуть закритися три фермерські господарства через недоотримання бюджетної дотації.

Голова Асоціації тваринників Ірина Паламар у своєму виступі наголосила, що Асоціація на підставі звернень ТзОВ «Бучачагрохлібпром» та інших підприємств вже працює над питанням перегляду механізму нарахування та виплати дотації для розвитку с/г товаровиробників та стимулювання виробництва с/г продукції. Ця проблема піднята на робочих нарадах, круглих столах, перед представниками влади, громадськістю та у публічній площині. 

За інформацією Ірини Паламар, завдяки активності підприємств та за ініціативи Асоціації тваринників Міністерством аграрної політики та продовольства України концептуально вже підтримана необхідність удосконалення механізму нарахування та виплати бюджетної дотації та готується проект відповідного нормативно-правового акту про внесення змін.

Адже проблема полягає у недоліках ухваленої в 2017 році Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. №179 «Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру отримувачів бюджетної дотації, а також порядку надання відповідної інформації Державною фіскальною службою та Державною казначейською службою». Згідно з цієї постановою, підприємства, які одночасно займаються дотаційною та недотаційною діяльністю, наприклад, вирощуванням зернових та виробництвом молока і м’яса, зіштовхуються з проблемою не отримання у повному обсязі бюджетної дотації.

Як пояснив Петро Гадз, потрібно розмежувати в податковій декларації обсяги дотаційної і недотаційної діяльності на 2 додатки, тоді бюджетна дотація вираховуватиметься окремо за кожним видом діяльності, що забезпечить справедливе відшкодування ПДВ, яке, в свою чергу, дозволить підприємству отримати більше коштів на розвиток.

Асоціація тваринників України, в особі Ірини Паламар, під час виїзного засідання аграрного комітету Верховної Ради України закликала всіх народних депутатів підтримати цю ініціативу, звернутися зі свого боку до Мінагрополітики та Уряду, щоб в найближчий час були внесені відповідні зміни по Постанови КМУ від 21 лютого 2017 р. № 179.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Через експерименти чиновників гуцульські сири можуть зникнути
ФАО отмечает высокое качество белорусских молочных и мясных продуктов
04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
США планують до 2021 року наростити експорт молочної продукції на 5%