Сырная Грузия
11.05.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це повідомляє The DairyNews з посиланням на Українську аграрну конфедерацію (УАК).

В першу чергу варто відмітити глобальне виробництво пшениці, яке прогнозується на рівні 737,8 млн тонн (проти 753,1 млн тонн поточного сезону), фактично зрівнявшись з рівнем споживання. Очікуване збільшення виробництва культури в ЄС та Аргентині не змогло компенсувати суттєве зниження з боку Австралії, Канади, Казахстану, Росії, США та України – зокрема вітчизняне виробництво прогнозується на 7% (-1,8 млн тонн; до 25 млн тонн) нижчим, ніж у поточному сезоні, загалом через зниження рівня врожайності.

Суттєво просядуть у наступному сезоні рівні виробництва всіх фуражних зернових – кукурудзи, ячменю, сорго, вівса та жита. Загалом виробництво цих культур знизиться на 47,2 млн тонн до 1 311,8 млн тонн (проти 1 358 млн тонн поточного сезону). Причиною є суттєве скорочення посівних площ під культурами.

Прогнозований рівень світового виробництва кукурудзи поступається рівню поточного сезону на 3% (-31,5 млн тонн до 1 033,6 млн. тонн). Основною причиною скорочення є зменшення посівних площ під культурою в ключових країнах виробниках – США та Китаї. Крім того обсяги кінцевих запасів культури також мають впасти (вперше з 2010/11 МР) в результаті поточної позиції Китаю щодо скорочення своїх рекордних запасів за рахунок реалізації їх всередині країни та зниження імпорту.

Обсяги світового виробництва ячменю також прогнозуються на рівні, нижчому від рівня поточного сезону. Скорочення виробництва культури, зокрема, стосується Австралії, Канади, Казахстану та України (-2,5 млн тонн; до 7,4 млн тонн проти 9,9 млн тонн в поточному сезоні). Найбільшими імпортерами ячменю в світі залишаються Саудівська Аравія та Китай.

Прогнозовані обсяги виробництва олійних культур в 2017/18 МР, в свою чергу, дещо перевищують оцінюваний рівень поточного сезону. В той час, як глобальне виробництво сої не дещо просяде (через зниження рівня врожайності в США та Бразилії), не повторивши рекордного рівня, обсяги виробництва решти олійних мають перевищити показники 2016/17 МР. Зокрема, найбільш помітного зростання американські експерти очікують від хлопку та олійної пальми.

Незначне пожвавлення спостерігається в світовому виробництві соняшнику (+0,4 млн тонн), обсяги якого в наступному сезоні мають перевищити відмітку в 46 млн тонн. Що ж до України, то вітчизняне виробництво культури прогнозовано знизиться до 13,5 млн тонн (-0,25 млн тонн), що само собою заперечує попередні прогнози USDA, відповідно до яких виробництво мало повернутись до рівня 2015/16 МР.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

17.05.2017

Как поддерживают аграриев в ЕС?

С поддержкой аграриев Украины есть огромное число проблем, которые зависят от многих причин, в том числе и от требований ЕС. The DairyNews решило узнать, как с этим обстоят дела в самих странах Союза и какие практики, возможно, стоило бы перенять у более экономически развитых соседей.
Милкиленд закроет комбинат в России