Сырная Грузия
11.05.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це свідчать результати опитування, яке було проведено Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР), інформує The DairyNews.

57% з 644 респондентів зазначили, що вони навіть не подавали заяву на отримання дотації. При цьому більшість із тих, хто ризикнув подати заяву (56% із 277 аграріїв), так і не були включені до реєстру на отримання дотацій. Таким чином лише 122 респонденти (менше половини з тих, хто подав заяву) стали «щасливими» здобувачами дотації.

Але що ж вони отримали? 68% від тих аграріїв, яким держава виділила дотації, отримали менше 10% від суми, яка була сплачена до бюджету у якості ПДВ. Від 10% до 20% сплаченої суми отримали 7% «щасливчиків», 20-30% припало на 2% респондентів, 30-40% - на 5%, 40-50% - на 2%, 50-60% - на 7% і 70-80% - також дістали лише 7% отримувачів.

ВАР неодноразово заявляла про неприпустимість поточної системи нарахування дотацій і продовжує роботу з Мінфіном і ДФС щодо доопрацювання формули, яка дозволить отримувати справедливі дотації. Адже сьогодні база виплати для підприємств виявляється заниженою через порядки ведення реєстру, розподілу дотацій і обміну інформацією між ДФС і Казначейством, які суперечать Податковому кодексу.

Законом встановлено, що базою для виплати дотацій є різниця зобов'язань, які виникають у зв'язку з продажем дотаційної продукції, і податковим кредитом у зв'язку із виробництвом цих самих видів продукції. Однак, згідно чинних порядків, база для розрахунку дотацій – це співвідношення зобов'язань, що виникли у зв'язку зі здійсненням дотаційних видів діяльності, до всіх інших зобов'язань, які з'явилися від продажу іншої продукції. Тобто це свого роду частка пільгових видів діяльності у всій діяльності підприємства. Аграрії вимагають від Міністерства фінансів та ДФС виправити ці невідповідності.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

17.05.2017

Как поддерживают аграриев в ЕС?

С поддержкой аграриев Украины есть огромное число проблем, которые зависят от многих причин, в том числе и от требований ЕС. The DairyNews решило узнать, как с этим обстоят дела в самих странах Союза и какие практики, возможно, стоило бы перенять у более экономически развитых соседей.
Милкиленд закроет комбинат в России