16.08.2017

Коментар експерта

Олександр Овчаренко, директор ТОВ «Прогресивні ферми»
Олександр Овчаренко, директор ТОВ «Прогресивні ферми»:

DN: Чи потрібно змінювати раціон корів при висоцій темпартурі повітря? Чому?

ОО: Раціон необхідно коригувати, якщо ми працюємо з люцерновим сінажем. Ми повинні змістити акцент на використання кукурудзяного силосу, тому що він має більше рНДК 30 і тому маса швидше рухається по травному тракту.

DN: Що обов’язково має входити в раціон тварин при високих температурах? Існують якісь характерні особливості цього раціону?

ОО: В період теплового стресу надважливим є споживання СР раціону і тому наше основне завдання - забезпечити корів усіма необхідними речовинами, враховуючи фактичне споживання корму тваринами.  Також в цей період рекомендовано використовувати більш легкі джерела азоту, такі як кормова сечовина, і спеціальні буферні суміші на основі карбонату калію.

DN: Що б ви рекомендували робити фермерам для зменшення негативного впливу високих температур на продуктивність тварин?

ОО: На сьогоднішній день для молочарів України питання теплового стресу являється одним з найболючіших, і саме тому необхідно переглянути кормову стратегію використання основних кормів (злакові сінажі замість бобових), а також утримання (побудова нових легких приміщень замість реконструкції існуючих, встановлення систем зрошування та вентиляції). Особливу увагу слід приділити контролю споживання СР і вологості корму. В критичні моменти рекомендовано додавати електроліти у воду, а також консерванти у кормову масу.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.