Молочне дороги ведут в Китай?
20.04.2017
Джерело: agravery.com
Регіон: Україна

Про це, під час комітетського слухання «Стан епізоотичної ситуації в Україні. Забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації і попередження спалахів хвороб тварин», повідомила віце-президент Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк.

«За оцінками економічних експертів міжнародної організації FAO, умовна прибутковість молочного скотарства впродовж 2016 року у порівнянні з попередніми 4-ма роками впала на понад 20%», - наголосила вона.

За словами віце-президента АВМ, зміни в податковій політиці та труднощі з експортом продукції сприяли тому, що обсяг поголів’я української ВРХ скоротився.

«У січні цього року загальна кількість корів промислових господарствах скоротилася на більш ніж 4%. Однак, обсяг виробництва молока молочнотоварними фермами збільшився на 2,5% паралельно із рекордним збільшенням частки сировини ґатунку екстра у зданому на переробку «промисловому» молоці: із 10% за підсумками 2015-го до 15% за підсумками 2016-го (Карта якісного молока - аналітичний відділ АВМ). Ці показники свідчать, що українські фермери навчилися оперативно реагувати на труднощі, оптимізувати собівартість виробництва молока, запроваджувати нові підходи та знаходити шляхи подолання цієї кризи», - відмітила Ганна Лавренюк.

У своїй доповіді «Актуальні проблеми у скотарстві, пов’язані з ускладненням епізоотичної ситуації» вона виділила цілу низку економічно нищівних інфекційних хвороб,  спалахи відбуваються у Європі та світі. Та зосередила увагу колег на трьох, котрі складають найбільшу загрозу українському молочному скотарству:

  • Ящур;
  • Блутанг;
  • Заразний вузликовий дерматит (ЗВД).

 

 «Спалахи цих хвороб знаходиться на небезпечно близькій відстані до кордонів України, об’єднуючі риси для всіх трьох: ефективного лікування не існує, викликають значний падіж високопродуктивних тварин, значну роль у їх поширенні відіграють кровосисні комахи, що значно ускладнює контроль. Будь-яка з них може викликати шалені економічні збитки та поставити під загрозу існування української молочної галузі в цілому», - підкреслила Ганна Лавренюк, -- «Добра новина – на відміну від АЧС, для профілактики цих хвороб розроблені дієві вакцини».

Вона зауважила, що наразі молочарів України найбільше турбує загроза проникнення в Україну ЗВД зі Сходу, адже в Російській Федерації заразними по ЗВД залишаються прикордонні з Україною Ростовська, Воронезька області та Краснодарський Край. Тим часом присутність військового контингенту РФ на кордоні із непідконтрольними територіями так званих ЛНР та ДНР і неможливість української ветеринарної служби відслідковувати пересування потенційно хворих тварин і продуктів із них не додає оптимізму.

«Всю серйозність загрози поширення ЗВД підкреслює ставлення міжнародних оргнізацій до проблеми. У квітні  2016 році Єврокомісія створила банк вакцин для термінового  забезпечення препаратом країн ЄС та не допустити подальшого поширення ЗВД Європою. А цьогоріч FAO організовують екстрені семінари, де навчають правильному реагуванню на хворобу та для обміну досвідом з тими країнами, які вже зіштовхнулися з ЗВД стосовно оптимальних механізмів для боротьби та профілактики», - зазначила віце-президент АВМ.

Ганна Лавренюк наголосила, що проблема ускладнення епізоотичної ситуації в Україні потребує уваги та її вирішення з боку всіх представників сфери тваринництва.

Нагадуємо, що для кожного українського фермера гостро стоїть проблема заразного вузликового дерматиту (ЗВД) та як можна уберегти свою велику рогату худобу (ВРХ) від цього вірусу.

Довідка:

Асоціація виробників молока (АВМ) – професійне об’єднання господарств, які займаються молочним скотарством. Створена у 2009 році АВМ є представником національної молочної галузі, головним лобістом інтересів молочарів на державному рівні та відстоює виробництво якісних молочних продуктів. Сьогодні понад 130 господарств з усіх куточків України є членами АВМ та мають 135 тис. голів великої рогатої худоби. Загальний земельний банк АВМ складає 1,3 млн га. Слід підкреслити, що спільний об’єм молока АВМ становить 460 тис. тонн. Близько 30% зданого на переробку українського молока ґатунку екстра класу вироблено господарствами АВМ.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

26.04.2017

Молочные дороги ведут в Китай?

25 апреля в Киеве прошёл украинско-китайский бизнес-форум, на котором обсуждалось сотрудничество двух стран, в том числе и в аграрной сфере. Насколько перспективным для Украины и украинских производителей молока и молочных продуктов является рынок Китая попытались разобраться в The DairyNews.
Lviv 2017 Agroport West
Милкиленд закроет комбинат в России