http://dairynews.com.ua/news/daydzhest-molochnikh-novin-25-09-29-09.html?sphrase_id=472497
29.09.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Світ
Про це повідомляє The dairyNews з посиланням на прес-службу Alta Genetics.

Метою заходу стало знайомство підприємців галузі м’ясного та молочного скотарства з різних країн світу з передовою генетикою ВРХ у форматі відвідування найкращих ферм Німеччини, які використовують генетику Alta.

Участь у заході взяла і українська делегація, до складу якої увійшли фахівці та партнери «Альта Дженетикс Україна»: менеджер із продажів «Альта Дженетикс Україна» Тимур Расулов, головний ветлікар ПрАТ «Чернігівське племпідприємство» Віктор Коленченко (с. Довжик Чернігівського району Чернігівської обл.), головний менеджер ферми ТОВ «Острійківське» Олександр Люлька (с. Острійки Білоцерківського району Київської обл.).

Окрім української делегації, на заході були присутні представники ще 32 країн світу. Протягом двох днів учасники бізнес-туру відвідували високотехнологічні німецькі ферми.

«У Німеччині більшість господарств, і, зокрема, ті, що ми відвідували – сімейного формату. Це, на мій погляд, дуже позитивний момент, оскільки родинний бізнес розвивати легше. Коли ти працюєш сам на себе, то більше зацікавлений у результаті, і готовий вкладати кошти в розвиток»,  розповідає Тимур Расулов.

На кожній з ферм приділяється значна увага генетиці. Протягом кількох років сімейні ферми користуються послугами компанії Alta Genetics, і вже досягли значних результатів щодо різних аспектів покращення стада, яке потребує конкретне господарство: підвищення продуктивності та якісних показників молока, поліпшення здоров’я тварин.  

Всі ферми відзначаються високою технологічністю та гарними показниками продуктивності, та кожна з них має свої особливості щодо генетичного плану.

Сімейна ферма Milchhof Reebum KG розпочинала роботу з 25 корів у 1995 році. А вже в 2013-му кількість худоби досягла 750 голів.
 • Молочна продуктивність складає 39 л / день.
 • Доїльний зал: 2х20 паралель Делаваль.
 • Коефіцієнт тільності за 21 день: 22%.
 • Генетичний план: продуктивність 70%; здоров’я 15%; екстер’єр 15%
На фермі працює 16 робітників, власники дбають про їх мотивацію і проводять регулярні навчання для підвищення професійного рівня.

На господарстві Rischenhof KG утримується 850 корів. Кількість працюючих – 15 осіб.
 • Молочна продуктивність – 37 л на дійну корову в день.
 • Доїльний зал: карусель на 50 місць; Бауматік.
 • Коефіцієнт тільності за 21 день: 30%.
 • Генетичний план: продуктивність 70%; здоров’я 15%; екстер’єр 15%. 
На фермі здійснюється чітке управління і моніторинг ключових показників, корови розміщені в сучасних функціональних будівлях. Проводиться робота по підвищенню ефективності осіменіння.

Родина Брокерінг утримує ферму Brokering Milch KG на 680 дійних корів. На господарстві працює 14 осіб. 
 • Молочна продуктивність – 37 л на дійну корову в день.
 • Доїльний зал: карусель на 50місць; GEA.
 • Коефіцієнт тільності за 21 день: 23%.
 • Генетичний план: продуктивність 40%, здоров’я 40%, екстер’єр 20%. 
Як клієнт Alta Advantage господарство має доступ до найкращого генетичного матеріалу. За індивідуальним генетичним планом стадо здатне досягти своїх цілей швидше за рахунок оптимального генетичного прогресу.

Родинна ферма Witte KG - четверте покоління, що займається сімейним бізнесом. Зараз в господарстві 1250 дійних корів.
 • Молочна продуктивність –  35 л на дійну корову в день.
 • Доїльний зал - карусель на 72 місця, Delaval.
 • Коефіцієнт тільності за 21 день: 25%.  
Кількість працівників – 16. Господарство успішно співпрацює з  Alta Genetics за унікальною програмою «Оплата за тільну корову».

Об’єднуючою ланкою для всіх ферм Німеччини, є наявність біогазових установок. Утримуючи худобу, фермери мають альтернативне джерело енергії, а також додатковий прибуток, продаючи надлишки енергоресурсів державі.

Протягом бізнес-туру учасники з різних країн мали можливість також поділитися досвідом, поспілкувавшись з колегами з інших країн. «Було б непогано, якби в Україні на державному  рівні підтримувався розвиток саме сімейних ферм, - вважає Тимур Расулов, - На прикладі Німеччини ми впевнилися, що така форма господарювання працює ефективно. Зокрема, і в плані генетичного вдосконалення».

«На мій погляд, те що компанія Alta Genetics Ukraine проводить різноманітні науково-практичні заходи, сприяє підвищенню рівня кваліфікації українських фермерів. Міжнародні експерти Alta Genetics і раніше приїжджали до України і надавали фахові консультації нашим фермерам, а тепер завдяки даній поїздц,і ми мали унікальну можливість на власні очі побачити, як працюють наші німецькі колеги. Ми отримали багато корисної інформації і практичних знань про останні європейські інновації в галузі генетики, годівлі, управління стадом тощо»,  - говорить учасник туру Олександр Люлька.

Довідка: Alta Advantage - це програма, за якою господарства, що в неї входять, мають можливість отримати першими найкращу, найпередовішу генетику, яка тільки є доступною. Оскільки в молодих бугаї силу фізіологічних причин кількість сім’я обмежена, воно йде не у вільний продаж, а лише тим господарствам, що є учасниками програми Advantage. Тричі на рік робиться переоцінка бугаїв, і після кожної оцінки список оновлюється. Тобто, бугаї в ТОП-5 можуть змінюються, але учасники, як і раніше, отримуватимуть найкращу генетику з цих ТОП-5. Умови участі в Alta Advantage: 100% співпраця з Alta Genetics (компанія керує всіма процесами); для осіменіння стада використовується сперма лише ТОП-5 бугаїв.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.