Organic Ukraine
10.02.2017
Джерело: agronews.ua
Регіон: Україна
Про це повідомляє Асоціація виробників молока.
 
Основним фактором, який тепер «включається в гру» є зростання пропозиції молока на ринку і чим далі, ти більший вплив на ціноутворення він буде мати. Наразі корови, як на промислових фермах, так і в господарствах населення, починаю приводити приплід і збільшувати надої молока. Тенденція зростання виробництва буде тривати аж до середини літа.
 
Переробники вже зараз ведуть перемовини про поступове зниження ціни, але як довго воно триватиме поки невідомо, адже ніхто не може сказати точно скільки молока зможуть забезпечити господарства населення і, як буде складатися ситуація з виплатами дотацій для промислових ферм.
 
Крім того, за офіційними даними Митної статистики експорт молочної продукції за підсумками січня склав 6,5 тис. т., що на 21% менше, ніж у грудні 2016-го. Тай ціни експортних контрактів почали опускатися під тиском стабілізації цінової політики на світовому молочному ринку.
 
Ще одним фактом, який стримує ріс цін є укріплення української гривні по відношенню до американського долара. За тиждень гривня зміцніла на 5 копійок — до 27,03 грн/дол.

Проте стабілізація гривні поки не впливає на формування цін на паливо. Дизель продовжує помірно рости. Цього тижня літр ДП подорожчав на 6 копійок та коштував 22,07 грн./кг.
 
Середня ціна на молоко екстра класу станом на 7 лютого склала 9,40 грн/кг, що на 3 копійки нижче попереднього тижня. Найвищу ціну  за таке молоко платили у Сумській області — 9,56 грн/кг, а найнижчу у Хмельницькій — 9,10 грн.
 
Середня ціна на молоко вищого цього тижня склала 8,86 грн/кг. Це на 6 копійок вище ціни попереднього тижня. Найвищу ціну за нього платили у Харківській області — 9,44 грн, а найнижчу у Рівненській — 8,30 грн.
 
Ціну на молоко перго ґатунку цього тижня опустили на 2 коп. — до 8,60 грн. Найвищу середню ціну за нього платили на Київщині — 9,30 грн, а найнижчу — на Львівщині — 7,20 грн/кг.
 
Всі вище перелічені фактори цього тижня мали вплив на формування цін на полиці. Дешевшати почали молоко та імпортні сири. Так, молоко 2,5% жирності за тиждень подешевшало на 25 коп. та коштувало 22,29 грн/кг. Ціна на імпортні сири «Мааздамер» та «Едам» опустилися на 6 та 2,24 грн/кг — до  280,79 та 207,13 грн, відповідно.
 
Подорожчали цього тижня вітчизняний сир «Російський» — +46 коп. — до 158,77 грн/кг та йогурт — +32 коп., до 46,94 грн. Різко цього тижня підскочила ціна на масло +3 грн — до 170,46 грн.


Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Американские молочные бренды переходят на производство «безмолочной продукции»
09.02.2017

Украинский аграрный экспорт

Во время Глобального форума по продовольствию и сельскому хозяйству, Тарас Кутовой, министр аграрной политики и продовольствия Украины, заявил, что если украинские оросительные системы будут модернизированы, то производство увеличится и Украина сможет обеспечить продовольствием 400-500 млн человек. The DairyNews решило разобраться как сейчас обстоят дела.