10.06.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це заявив голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа в ході «Українського інноваційного агропромислового форума'16», повідомляє The DairyNews посилаючись на прес-службу регулятору.

За його словами, в процесі виробництва і обігу органічної продукції існують досить серйозні проблеми, які потребують вирішення на законодавчому рівні. Факти недобросовісної реалізації так званої органічної продукції трапляються не тільки на вітчизняному ринку, але при її експорті за кордон.

«До нас звертаються європейські колеги і розповідають про випадки поставок в ЄС продукції, яка декларується як органічна, але по суті не відповідає цьому статусу. Нас запитують: що ви, як контролюючий орган, мають намір робити, щоб виключити такі факти?»- зазначив Володимир Лапа.

Він пояснив, що на даному етапі контролюючий орган не має достатньо повноважень, щоб повноцінно здійснювати контроль за цим ринком і впливати на компанії, які здійснюють сертифікацію.

«По суті, зараз сертифікацію проводять або нерезиденти або резиденти України, які належним чином не акредитовані в Нацагентстві», - додав глава Госпродпотребслужби.

За його словами, існування зазначених проблем вводить в оману споживачів органічної продукції, створює грунт для процвітання недобросовісної конкуренції для виробників органіки, а також формує для України негативний імідж на світовому ринку.

Довідка: За даними Федерації органічного руху України, споживання органічних продуктів в Україні в 2014 році досягло € 14,5 млн, тоді як в 2013 році цей показник був зафіксований на рівні € 12,2 млн. Всього в нашій країні налічується близько 182 сертифікованих органічних господарств. Україна займає 20-е місце в світі за площею, задіяної під органічне вирощування сільгосппродукції, з показником 400,8 тис. га, що становить 1% від усіх сільськогосподарських угідь в країні.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

02.11.2016

Козоводство в Украине

Сегодня козоводство в Украине только начинает развиваться. Несмотря на то, что с каждым годом это направление становится всё более популярным, остаётся много вопросов, на которые только предстоит найти ответы. Корреспондент The DairyNews узнал у экспертов с какими проблемами они сталкиваются в работе, чего не хватает для развития козоводства и могут ли в этом помочь отраслевые ассоциации.