29.07.2016
Джерело: gippokrat.by
Регіон: Світ

Деякі бактерії мають здатність утворювати ендоспори в агресивних умовах. У цей час бактерії знаходяться в стадії спокою, а вміст бактерій згущується і оточується щільною, навіть жорсткої оболонкою, яка дозволяє їм виживати екстремальних умовах. Вчені виявили бактерій роду Paenibacillus, що утворюють такі суперечки в молоці.

Людина взаємопов'язаний з природного екосистемою природи і впливаючи на неї, він надає опосередкований вплив і на себе.

Обробляючи грунту хімічними речовинами, використовуючи антибіотики, пастеризуємо харчування, людина піддає екосистему перетворенню: наприклад, при пастеризації молока відбувається трансформація білків і жирів. В результаті створюються нові білки з зміненими послідовностями амінокислот і нові білкові молекули, які відіграють важливу роль у розвитку різних захворювань.

Противники пастеризованих молочних продуктів стверджують, що вони є мертвими продуктами. Проте, дослідження показують, що деякі бактерії не тільки виживають при пастеризації, але і в стані розмножуватися в охолодженому молоці.

Дослідники з коледжу Cornell's College of Agriculture визначили найбільш часто зустрічаються в молоці спори бактерій Paenibacillus, штами яких можуть вижити екстремальних умовах і адаптуватися для виживання при наступних високих температурах і охолодженні.

Зазвичай пастеризовані продукти зберігають при знижених температурах протягом обмеженого періоду часу, оскільки при виникненні сприятливих умов спори починають інтенсивно розвиватися. У лабораторії Cornell's College of Agriculture виявили, що зниження температури охолодження може зменшити ріст бактерій, особливо якщо продукт зберігається протягом тривалого часу після пастеризації.

Фахівці вважають, що органічне сільське господарство є єдиним способом створення якісних продуктів і обмеження дії таких мікроорганізмів. Сире молоко від здорових тварин містить широкий спектр мікроорганізмів і має природний захист від деяких "поганих" бактерій. Чи присутні суперечки в ферментованих молочних продуктах, поки не відомо.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

02.11.2016

Козоводство в Украине

Сегодня козоводство в Украине только начинает развиваться. Несмотря на то, что с каждым годом это направление становится всё более популярным, остаётся много вопросов, на которые только предстоит найти ответы. Корреспондент The DairyNews узнал у экспертов с какими проблемами они сталкиваются в работе, чего не хватает для развития козоводства и могут ли в этом помочь отраслевые ассоциации.