26.04.2016
Джерело: agravery.com
Регіон: Україна
Штефан Гершевскі: німецькі інвестиції до України - “за” і проти” Чи можна сказати, що Україна приваблива для інвестицій у сільське господарство з Німеччини?

Так, з моєї точки зору Україна приваблива для інвестицій — вона пропонує своїм потенційним інвесторам відмінні грунти і великі поверхні, де найсучасніші сільськогосподарські машини можуть бути ефективно застосовані. Крім того, Україна знаходиться у вигідному географічному положенні між сільськогосподарськими ринками Західної Європи з одного боку та Центральної і Східної Азії з іншого. Розумні заробітні плати також відіграють певну роль. З першого січня угода про вільну торгівлю DCFTA з ЄС вступила в силу та у  середньостроковій перспективі вона може стати джерелом важливих імпульсів для українського аграрного сектора. Тим не менше, для України, щоб бути привабливою для інвестицій, треба розуміти —  підприємці повинні бути упевнені у внутрішній і зовнішній стабільності, у прозорих процедурах відповідно до норм закону і у передбачуваності законодавства. Жодне підприємство не може дозволити собі ігнорувати ці фактори.

Німеччина зацікавлена в стабільності та процвітанні України, як і інших країн на сході Європи. Це в загальних інтересах всіх країн-членів ЄС. Деякі з них, наприклад Франція та Королівство Нідерланди, і так само дуже зайняті в сільському господарстві України. Ваша країна є важливим ринком для німецьких машин  і установок для будівельної галузі. Вона входить до числа 15 найбільших експортних напрямків. Німецькі підприємства виробляють та постачають сюди всі види сільськогосподарської техніки: трактори, комбайни, машини для обробки грунту або для виробництва зеленого корму.

А чи зацікавлені виробники техніки почати виробляти її в Україні чи співпрацьовувати з виробникам в Україні?

На даний момент  угода про вільну торгівлю є вулицею з одностороннім рухом. Там майже не передбачено експорту української сільськогосподарської техніки в Німеччину. Та, наскільки мені відомо, на даний час жоден німецький виробник не має наміру створити виробництво в Україні. У минулому деякі навіть припинили свою діяльність тут, бо було відчуття, що загальні ділові умови є несприятливі для підприємств.

За вашими оцінками, скільки німецьких сільськогосподарських підприємств ведуть свою діяльність в Україні?

Посольству Німеччини відомо про п'ятдесят  німецьких ферм, створених в Україні. Крім того, існує близько п'ятдесяти підприємств, що працюють в галузях сільськогосподарського машинобудування, насіння і агрохімії. Ряд інших підприємств фінансово беруть участь в українських підприємствах харчової та сільськогосподарської галузі.

На що вони в основному скаржаться?

В принципі, на ті ж самі труднощі, що й українські, на те, що має вирішальне значення для їх конкурентоспроможності та безпеки інвестицій: покупку землі, податкову систему, правову визначеність, швидкості і прозорість рішень органів державного управління, корупцію.

Якщо  перерахувати групи товарів, які категорії є привабливими для експорту та імпорту в торгових відносинах між Німеччиною та Україною?

Кожна сторона має бути зосереджена на своїх сильних сторонах, де вона має ноу-хау, досвід, традиції або репутацію. Що стосується України, то це, наприклад, пшениця або насіння олійних. Існує потенціал в вільній від ГМО сої та органічних продуктах. Німеччина експортує сільськогосподарські машини, агрохімію, насіння та племінний матеріал.

Як ви думаєте, який досвід німецького агробізнесу можна було б реалізувати в Україні? У якій сфері: зерно, м'ясо, виробництво молока, альтернативні джерела енергії?

Зацікавлені сторони у українському сільському господарстві відносно добре поінформовані про міжнародні вимоги. З моєї точки зору проблеми часто виникають через нездатність створити ефективні, в першу чергу стабільні умови ведення бізнесу. У зв'язку з цим Німеччина та ЄС може дати поради і це те, що ми робимо.

Як розвивається проект "Німецько-український  діалог заграрної політики"? Які результати вже є?

Німецько-український діалог з аграрної політики (APD) є одним з проектів двосторонньої програми співпраці німецького Федерального міністерства сільського господарства і продовольства. З 2006 він надав рекомендації по створенню політичної основи для стійкого сільського господарства для українського уряду, тобто міністерству аграрної політики і продовольства та комітету з сільського господарства Верховної Ради APD забезпечує підтримку співпраці партнерів в області сільськогосподарської політики, сільського господарства та сільськогосподарських наук. APD пропонує поради і консультації в основному в трьох секторах: адаптація до норм і правил ЄС, дерегулювання сільськогосподарської політики, сприяння в сільськогосподарському секторі. Основна увага приділяється аналізу і наданню німецького та європейського досвіду щодо розвитку стабільних, прозорих і ефективних умов ведення бізнесу. Ці заходи включають в себе юридичні коментарі, навчальні поїздки або організації інформаційних зустрічей з німецькими фахівцями. Тривалість проекту нещодавно була продовжена до 2018 року.

Була новина про те, що Німеччина готова внести свій вклад на рівні експертів для законодавчого регулювання органічного виробництва в Україні. Що саме буде робитися?

Федеральне міністерство продовольства і сільського господарства має намір почати проект в рамках своєї програми двостороннього співробітництва, присвячений органічному сільському господарству. Мета полягає в тому, щоб поглибити і розширити знання українських керівників і фахівців про органічне сільське господарство та удосконалити систему інспекцій. У даний час переговори з потенційними українськими партнерами тривають, але цього року проект буде запущений.

Як ви співпрацюєте з українською владою та оцінюєте її роботу?

Федеральний уряд Німеччини запевнив Україну, що буде надалі підтримувати її. В області продовольства і сільського господарства ми співпрацюємо з українською владою передусім.  Німецько-український аграрний комітет, який провів своє 13-е засідання в Києві у вересні, вважає, що Україна має стати одним з найбільш важливих країн-партнерів. У цьому контексті APD грає важливу роль шляхом надання консультацій виробникам сільськогосподарської політики в Україні з метою реформування сільськогосподарської політики. Німеччина вважає себе партнером, який буде давати поради на основі німецького та міжнародного досвіду, наприклад, знань з процесу трансформації сільського господарства в Східній Німеччині після 1989 року. Ми не будемо оцінювати роботу української влади. Мірилом їх роботи буде створення сприятливого бізнес-середовища, засновані нові підприємства, створені робочі місця та здійснені інвестиції.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

02.11.2016

Козоводство в Украине

Сегодня козоводство в Украине только начинает развиваться. Несмотря на то, что с каждым годом это направление становится всё более популярным, остаётся много вопросов, на которые только предстоит найти ответы. Корреспондент The DairyNews узнал у экспертов с какими проблемами они сталкиваются в работе, чего не хватает для развития козоводства и могут ли в этом помочь отраслевые ассоциации.