Изменится ли всемирный рынок молока?
19.07.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна

Комісію очолювали Віце-прем'єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко. В роботі комісії взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

«Сьогодні Білорусь є важливим торговельним партнером України в аграрній сфері. За п’ять місяців цього року товарообіг сільськогосподарськими товарами між нашими країнами склав 203,9 млн дол. США, та збільшився на 66,4 млн дол. США у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З огляду на це, Україна має позитивне сальдо в аграрній торгівлі з Білорусією за цей період у 178,3 млн дол. США», — відзначила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, на сьогодні вже 18 українських підприємств здійснюють постачання продукції тваринного походження до Білорусі. Стільки ж білоруських підприємств експортують свої продукти тваринництва до України.

«Саме в галузі тваринництва ми відзначаємо значний потенціал зростання двосторонньої торгівлі. Тому ми раді вітати зафіксовану в Протоколі Дорожню карту відносно взаємовигідних постачань тварин, птиці, сировинну продукцію та репродуктивний матеріал від них, а також кормів для тварин і птиці», — зазначила заступник Міністра.

Під час засідання обома комісіями було звернуто увагу на можливість кооперації в галузі виробництва сільськогосподарської техніки.

«Білоруська сторона висловила серйозну зацікавленість у спільних проектах з метою збільшення реалізації сільськогосподарських машин українським фермерам. Ми, зі свого боку, будемо підтримувати створення спільних підприємств у цій галузі на території України», — підкреслила Ольга Трофімцева.

За результатами засідання було підписано протокол, у якому зафіксовано пріоритетні напрямки подальшого поглибленого співробітництва між країнам в усіх ключових галузях економіки.

Довідково:

За 5 місяців 2017 року товарообіг між Україною і Республікою Білорусь склав 203,9 $ млн, що на 66,4 $ млн більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Експорт склав — 191,1 $ млн. Ключові товари: залишки і відходи харчової промисловості — 54,8 $ млн, насіння олійних культур — 21,0 $ млн, вироби із зерна та хлібних злаків — 19,1 $ млн, м’ясо та субпродукти — 18,2 $ млн, зернові злаки — 17,7 $ млн, олія — 11,3 $ млн.

Імпорт склав — 12,8 $ млн. Ключові товари: готові або консервовані продукти з риби або ракоподібних — 2,8 $ млн, продукція борошномельно-круп’яної промисловості — 2,1 $ млн, продукти переробки овочів, плодів — 1,3 $ млн, сіль — 0,8 $ млн, молоко згущене — 0,7 $ млн.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

GEA построит в Индии крупнейший в Азии завод по производству сухого молока
20.07.2017

Изменится ли всемирный рынок молока?

По данным всемирной Организации Объединенных Наций (ООН) население земного шара уже в ближайшие годы существенно возрастёт. В связи с этим возникает резонный вопрос: как это повлияет на рынок молока и молочных продуктов?
Производство молока в Беларуси за полгода выросло на 2,9%