31.08.2016

Коментар експерта

Міністерство економічного розвитку та продовольства України
Міністерство економічного розвитку та продовольства України:
Протягом серпня в Мінекономрозвитку відбулось декілька засідань робочої групи з удосконалення оподаткування сільгоспвиробників у 2017 році, до складу якої входять представники міністерств та галузевих асоціацій.

Розглядалось три варіанти підтримки, серед яких: повне відновлення спеціального режиму оподаткування ПДВ, який діяв до 2016 року; часткове відновлення такого режиму (лише для виробників тваринницької продукції, овочівництва, садівництва, виноградарство та переробки цукрових буряків); зниження ставки ПДВ на продукти харчування та сировини для виробництва таких продуктів з 20% до 7%. Рішення про повернення до спецрежиму на робочій групі не приймалось.

Міністерство фінансів не підтримує жодну із вищезазначених пропозицій. Згідно із зобов’язаннями, які Україна взяла на себе перед МВФ, спеціальний режим оподаткування ПДВ в сільському господарстві має втратити чинність з 1 січня 2017 року. Відповідна норма вже передбачена чинним Податковим кодексом.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

31.08.2016

Бій з тінню

Скасування спецрежиму ПДВ, тема, про яку однаково складно не говорити й говорити. Вона болісно вдарила по аграріях, а повна відміна може поставити під загрозу існування цілих напрямів, наприклад, тваринництва, яке перебує далеко не в найкращому стані.