31.08.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Це одна з обов'язкових вимог для України, на якій наголошує МВФ. Але чи вона обернеться для української економіки? І як вона відобразиться на аграріях?

Власне аграрна спільнота не безпричинно занепокоєна і робить спроби опанувати ситуацію і знайти вихід, який би був оптимальним для всіх учасників. В зв'язку з цим під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва було проведено нараду, головною темою якої стала держпідтримка аграріїв й повернення спецального режиму оподаткування для сільгоспвиробників.

Подібні зустрічі і запити вже були. Тому за дорученням прем’єр міністра України Володимира Гройсмана було зібрано робочу групу, до складу якої ввійшли представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Аграрного союзу України, Української аграрної Конфедерації, Всеукраїнської аграрної Ради та корпорації "Укрвинпром".

Всі учасники прийшли з однією метою - знайти спільний вихід із складної ситуації і підготувати оптимальний засіб, який допоможе з одного боку підтримати товаровиробників, а з іншого боку буде відповідати тенденції наповнення бюджету.

За словами Марії Дідух, в.о. генерального директора УАК (Української аграрної Конфедереації) у коментарі для The DairyNews, однією з перших пропозицій, які були озвучені громадськими організаціями стало впровадження мінімального соціального навантаження на гектар.

"Кожному, раз на рік, коли заповнюється податкова декларація, там буде графа «сплата соціального мінімального зобов’язання». Суть цього законопроекту – вивести «з тіні» землі. Сума внеску розрахована так, що якщо ти працюєш офіційно, то нічого не платиш." - Марія Дідух.

Також, важливим пунктом в домовленностях стало те, що 1% від ВВП АПК має відправлятися на держпідтримку галузі. Це допоможе певною мірою підтримувати галузь, а заразом з тим, це доволі просто обґрунтувати в переговорах з МВФ.

Так як повернення спецрежиму неможливе, то громадськими організаціями було висунути пропозицію зберегти його лише для виробників тваринницької продукції, овочівництва, садівництва, виноградарства та технічних культур, тобто цукрового буряку.

"Ще одна альтернатива: запровадити компенсаційну ставку зниження відсоткової ставки ПДВ до 7%, щоб вона була не 20%, для певних видів продукції – молочні продукти, м’ясо тощо." - Марія Дідух.

В Міністерстві фінансів на запит The DairyNews дали доволі очевидну відповідь: "Міністерство фінансів не підтримує жодну із вищезазначених пропозицій. Згідно із зобов’язаннями, які Україна взяла на себе перед МВФ, спеціальний режим оподаткування ПДВ в сільському господарстві має втратити чинність з 1 січня 2017 року. Відповідна норма вже передбачена чинним Податковим кодексом."

Тож тепер залишається лише пильно спостерігати за ситуацією й сподіватися, що усі сторони дійдуть взаємовигідного рішення, яке виправдає себе в довгостроковій перспективі.

Який з варіантів Ви вважаєте більш прийнятним для аграріїв України?

Дізнайся думку експертів

Міністерство економічного розвитку та продовольства України

Міністерство економічного розвитку та продовольства України

Марія Дідух, в.о. генерального директора Українська аграрна конфедерація (УАК)

Марія Дідух, в.о. генерального директора Українська аграрна конфедерація (УАК)

Читати інші коментарі на цю тему

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

31.08.2016

Бій з тінню

Скасування спецрежиму ПДВ, тема, про яку однаково складно не говорити й говорити. Вона болісно вдарила по аграріях, а повна відміна може поставити під загрозу існування цілих напрямів, наприклад, тваринництва, яке перебує далеко не в найкращому стані.