Дотации государства в помощь аграриям
15.02.2017

Коментар експерта

Тарас Кутовий, Міністр аграрної політики та продовольства України
Тарас Кутовий, Міністр аграрної політики та продовольства України:
Окремо хотів би зупиниться на програмі квазіакумуляції. Ми її таким чином називаєм. Згідно рішення Верховної Ради дотацію отримають виробники продукції тваринництва, виноградарства, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрового буряку. 

Загальна сума по цій програмі – 4 млрд гривень. Яким чином вона працює? По-перше, хочу сказати, що дана система працює в автоматичному режимі. Державна фіскальна служба подає реєстр платників, які сплатили, відповідні учасники аграрного ринку, ті, які я згадав, це тваринництво і т.д. Вони сплачують ПДВ, відповідним чином декларують цю суму ПДВ, фіскальна служба формує списки сплаченого ПДВ у звітному періоді і передає ці списки в Державне казначейство. Міністерство АПК не має, в контексті, ні розподілу, ні пріоритетності, до того ніякого відношення. Нам здається, що це той момент автоматичності, який повинен дати довіру до цього інструменту. І оскільки ми сподіваємося, що він принесе позитивні плоди, перший позитивний плід, якій він може принести, це довіра аграріїв до цієї програми. Тому автоматичність цієї програми буде мати гарні наслідки. 

Крім того, я хотів би сказати, що рішенням уряду на зауваження і пропозицію народних депутатів, членів комітету, які були присутні на засіданні уряду, компенсація для птахівників обмежена до 50% від загального обсягу. Крім того, допомога розподіляється рівномірними частинами, помісячно. Тобто, це дасть можливість, щоб уся підтримка була не вибрана великими гравцями, по-перше, в якомусь одному звітному періоді. По-друге, великі гравці будуть обмежені в цих обсягах. Це дає нам надію, що всі малі та середні виробники отримують компенсацію в повному обсязі. 

Як працює система. У випадку, якщо місячний обсяг дотацій – більше або дорівнює очікуваним виплатам, то вони виплачуються в повному обсязі. Якщо виплати аграріям перевищують обсяг необхідної на даний момент підтримки, то є понижуючий коефіцієнт. Але цей понижуючий коефіцієнт працює для всіх учасників ринку одночасно.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Американские молочные бренды переходят на производство «безмолочной продукции»
15.02.2017

Дотации государства в помощь аграриям

В январе 2017 года в Украине перестал действовать специальный режим НДС для аграриев. На смену ему пришёл другой компенсаторный механизм – аграрные дотации, которые, по задумке, должны компенсировать аграриям, а в частности животноводам, виноградарям, производителям фруктов, овощей, орехов, сахарной свеклы и табака, часть затраченных средств. В 2017 году на дотации для аграриев выделено 4 млрд гривен. The DairyNews узнали как эти деньги будут распределяться.