Экстремальная жара: Какие нюансы в кормлении?
07.08.2017

Коментар експерта

Катерина Бондаренко, консультант з питань ветеринарії і технологій виробництва в області тваринництва компанія ST Genetics Ukraine
Катерина Бондаренко, консультант з питань ветеринарії і технологій виробництва в області тваринництва компанія ST Genetics Ukraine:

DN: Які температури викликають тепловий стрес?

КБ: У виникненні теплового стресу потрібно звертати увагу як на температуру, так і на вологість. Згідно наведеної нижче таблички маємо слідуючи позиції:

Комфортною температурою для ВРХ являється -15,+25 градусі Цельсія

Відповідно 24-25 — це норма.

Більш як 25 — викликає занепокоєння.

Більш як 28 — це вже небезпечно.

І температура більш як 29 градусів Цельсія потребує негайної допомоги тваринам.


DN: Як стрес впливає на відтворювальні функції тварини?

КБ: Насамперед загроза буде полягати в двох ключових факторах:

1. Зниження споживання сухої речовини. Особливо це є небезпечно для новотільних тварин з від’ємним енергетичним балансом, що призведе до проблем з обміном речовин. Оскільки естрадіол є похідним холестеролу, а 85% обміну холестеролу відбувається в печінці, то цей фактор частково вплине на гормональну регуляцію статевого циклу.

2. Теплова напруга істотно зменшує ймовірність розвитку повноцінного домінантного фолікула, це пов’язано з падінням стероїдної активності фолікула, зменшенням концентрації естрадіолу в крові. Оскільки для голштинськоі породи характерне таке явище як «тиха охота», то тепловий стрес поглиблює це явище не тільки з позиції візуального виявлення, але і повноцінності самих овоцитів, домінантного фолікула і овуляції як явища.

Низька концентрація естрадіолу порушує ритм пульсації виділення лютеінізуючого гормону, який має прямий вплив на процес овуляції домінантного фолікула.

Штучне підвищення ФСГ не викликало бажаної нормалізації пульсації ЛГ. Проблема у споживанні сухої речовини може вливати також на рівень прогестерону, що збільшить імовірність ємбріональних смертей.

Також існує ймовірність прямого впливу теплового стресу на збільшення кортикостероїдів, які являються прямими блокаторами Грг в гіпоталамусі. Таким чином, гормональна регуляція порушується всебічно, що призводить до падіння показника PR (pregnancy rate) всього стада.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Экспорт американских молочных продуктов достиг трёхлетнего максимума
Чим шкідливе м'ясо новонароджених телят?
16.08.2017

Экстремальная жара: Какие нюансы в кормлении?

Высокая температура негативно воздействует на КРС, об этом мы уже писали в нашем прошлом материале. Теперь The DairyNews рассмотрит нюансы кормления в жару, для уменьшения последствий теплового стресса.
Дайджест молочних новин 31.07-04.08