07.08.2017

Коментар експерта

Катерина Бондаренко, консультант з питань ветеринарії і технологій виробництва в області тваринництва компанія ST Genetics Ukraine
Катерина Бондаренко, консультант з питань ветеринарії і технологій виробництва в області тваринництва компанія ST Genetics Ukraine:

DN: Які температури викликають тепловий стрес?

КБ: У виникненні теплового стресу потрібно звертати увагу як на температуру, так і на вологість. Згідно наведеної нижче таблички маємо слідуючи позиції:

Комфортною температурою для ВРХ являється -15,+25 градусі Цельсія

Відповідно 24-25 — це норма.

Більш як 25 — викликає занепокоєння.

Більш як 28 — це вже небезпечно.

І температура більш як 29 градусів Цельсія потребує негайної допомоги тваринам.


DN: Як стрес впливає на відтворювальні функції тварини?

КБ: Насамперед загроза буде полягати в двох ключових факторах:

1. Зниження споживання сухої речовини. Особливо це є небезпечно для новотільних тварин з від’ємним енергетичним балансом, що призведе до проблем з обміном речовин. Оскільки естрадіол є похідним холестеролу, а 85% обміну холестеролу відбувається в печінці, то цей фактор частково вплине на гормональну регуляцію статевого циклу.

2. Теплова напруга істотно зменшує ймовірність розвитку повноцінного домінантного фолікула, це пов’язано з падінням стероїдної активності фолікула, зменшенням концентрації естрадіолу в крові. Оскільки для голштинськоі породи характерне таке явище як «тиха охота», то тепловий стрес поглиблює це явище не тільки з позиції візуального виявлення, але і повноцінності самих овоцитів, домінантного фолікула і овуляції як явища.

Низька концентрація естрадіолу порушує ритм пульсації виділення лютеінізуючого гормону, який має прямий вплив на процес овуляції домінантного фолікула.

Штучне підвищення ФСГ не викликало бажаної нормалізації пульсації ЛГ. Проблема у споживанні сухої речовини може вливати також на рівень прогестерону, що збільшить імовірність ємбріональних смертей.

Також існує ймовірність прямого впливу теплового стресу на збільшення кортикостероїдів, які являються прямими блокаторами Грг в гіпоталамусі. Таким чином, гормональна регуляція порушується всебічно, що призводить до падіння показника PR (pregnancy rate) всього стада.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Через експерименти чиновників гуцульські сири можуть зникнути
ФАО отмечает высокое качество белорусских молочных и мясных продуктов
04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
США планують до 2021 року наростити експорт молочної продукції на 5%