Новый молочный мир: глобальное потепление или холодная война?
23.03.2017
Джерело: agravery.com
Регіон: Україна
Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Зупинка заводів з виробництва азотних добрив холдингової групи OstChem, яка сталася через припинення постачання газу з боку оператора газотранспортної системи «Укртрансгаз» 6 березня, може нанести непоправної шкоди майбутньому врожаю. Найбільші аграрні об’єднання України звернулися до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням не допустити зриву посівної через відсутність добрив та сприяти тимчасовому (до 1 липня 2017 року) призупиненню дії антидемпінгового мита на аміачну селітру з Російської Федерації.

Звернення підписали Всеукраїнська аграрна рада (ВАР), Асоціація виробників молока, Асоціація «Свинарі України», Українська аграрна конфедерація, Аграрний союз України, Український клуб аграрного бізнесу, Асоціація фермерів та приватних землевласників України та Союз птахівників України.

«Зараз іде весняна кампанія, по переду – осінні польові роботи. Селітра – це основне добриво, без якого ми не зможемо працювати. Тому логічно, що ми як аграрний сектор сьогодні звертаємося до Прем’єр-міністра з проханням вирівняти ситуацію і до 1 липня скасувати антидемпінгові мита. Український внутрішній ринок через них є преміальним, наші ціни – вищі за світові, тому ми тривалий час переплачуємо за добрива. Призупинення антидемпінгових мит дозволить українським аграріям покрити дефіцит на ринку за рахунок імпорту за світовими цінами», – сказав голова ВАР Андрій Дикун.

Нестача добрив веде до порушення технологічного процесу посівної, і якщо ця проблема не буде вирішена найближчим часом, за попередніми оцінками, недоотримання врожаю може скласти близько 30%.  Внаслідок цього відбудеться зменшення аграрного ВВП на суму понад 80 млрд грн та значне падіння валютних надходжень в країну (сільськогосподарський експорт минулого року забезпечив 42,5% від загального експорту у грошовому вираженні).

Компанії групи OstChem: «Рівнеазот» та «Азот» – у 2016 році забезпечили близько 65% потреб українських аграріїв в азотних добривах. Інші вітчизняні виробники практично не здійснюють поставки на внутрішній ринок: «Дніпроазот» забезпечує не більше 20-25% потреб сільського господарства в карбаміді та 10% – у карбамідно-аміачній суміші (КАС), не виробляючи при цьому ключове азотне добриво – аміачну селітру. «Концерн Стирол» та «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» закриті через розташування в зоні АТО, а Одеський припортовий завод випускає мінімальні партії продукції. Запевнення представників групи OstChem, що нестача добрив на ринку буде покрита за рахунок накопичених складських запасів не підтверджуються практикою, оскільки відвантаження добрив фактично припинене.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Британские сыровары возрождают традицию «крещения» сыром
01.06.2017

До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?

Николай Мороз, директор департамента продовольствия Министерства аграрной политики и продовольствия Украины, не так давно заявил, что в Украине могут отказаться от молока второго сорта. Вновь. The DairyNews разбирается с тем каким образом на этот раз.
Батуми глазами The DairyNews