До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?
31.05.2017

Коментар експерта

Сергій Вовченко, Голова наглядової Ради Групи компаній «Молочний альянс»
Сергій Вовченко, Голова наглядової Ради Групи компаній «Молочний альянс» :

Сьогодні молочна галузь України переживає чи не найглибшу кризу за останнє десятиріччя. Особливо це стосується індивідуальних виробників молока, у яких утримується 70% корів від загальної їх кількості по Україні; виробляється 67% молока від загальних обсягів виробництва.

З 1 січня 2018 року, у зв’язку з введенням нового ДСТУ 3662:2015 «Молоко — сировина коров’яче. Технічні умови», переробні заводи не зможуть приймати від населення сировину на переробку, оскільки вона оцінюється другим гатунком. При відміні молока другого ґатунку великі виробники неспроможні швидко заповнити цю нішу.

На сьогодні дрібні виробники не підготовлені, не оснащені ні технічно, ні практично, щоб можна було вилучити з промислової переробки молоко від індивідуального сектора. Не створені на державному рівні умови, які б сприяли виробництву молока екстра — ґатунку, а це — створення сімейних ферм, виробничих кооперативів, кормової бази та інше.

Крім цього, існує соціальна складова, оскільки виробництво молока для селян-одноосібників — це зайнятість, отримання коштів, необхідних для їх проживання.

Для цього терміново потрібна законодавча база та покрокова Державна Програма щодо розвитку молочного виробництва із забезпеченням відповідного фінансування на найближчу перспективу з залученням до її виконання всіх сторін — Мінагрополітики, виробників молока, переробних підприємств, галузевих формувань.

Щоб не спричинити соціальних невдоволень селян-одноосібників, до прийняття на державному рівні дієвих заходів, необхідно встановити перехідний період — до 5 років для молока, яке виробляється в індивідуальному секторі, для впровадження європейських вимог щодо якості молока».

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Британские сыровары возрождают традицию «крещения» сыром
12.06.2017

“Нет!” государственному регулированию цен

С 1 июля 2017 года в Украине прекратит действовать государственное регулирование цен на ряд продуктов. С тем, что это и как повлияет на рынок — разбиралось The DairyNews.
Батуми глазами The DairyNews