31.08.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це повідомляє The DairyNews з посиланням на прес-службу УКАБ.

У 2016 році з поверненням відшкодування ПДВ при експорті зернових та олійних культур постало питання реформування системи спеціального режиму ПДВ. З метою забезпечення внутрішнього ринку вітчизняною м’ясною та молочною  продукцією, цукром, продукцією садівництва та іншими, нішевими з точки зору об’єму, але вагомими з точки продовольчої безпеки продуктами, з 2017 року була запроваджена система аграрних дотацій. За I півріччя 2017 року аграріям надано бюджетних дотацій в обсязі 1,91 млрд грн, що в свою чергу становило близько 2% від валової вартості аграрної продукції, на підтримку якої спрямовані бюджетні асигнування.

Механізм надання підтримки передбачає схему, за якою щомісячний розмір бюджетних коштів товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50% виділених асигнувань на бюджетну дотацію у поточному місяці. Сергій Карпенко, генеральний директор Асоціації «Союз птахівників України» під час прес-конференції розповів, що одним з ключових моментів у розподілі державних асигнувань є те, що бюджетні дотації розраховані для всіх за величиною виробників продукції, а не лише для представників великого бізнесу: «Обсяги коштів, що отримують підприємства від дотацій є меншими, ніж при дії спецрежиму, але безумовно така підтримка досить важлива для галузі. Бюджетна дотація розподіляється пропорційно сплаченому підприємством ПДВ, відповідно великі виробники отримуватимуть більше дотацій, тому що виробляють більші обсяги продукції та сплачують значні суми ПДВ.

У своєму виступі Сергій Карпенко зазначив, що за підсумками 7 місяців поточного року спостерігається зростання виробництва м’яса птиці на 3,8 тис. тонн або 0,6%,  порівняно з аналогічним періодом 2016 року. «Зупинилося зменшення частки малих та середніх підприємств з виробництва продукції птахівництва, яка до цього часу постійно зменшувалась. Багато підприємств відновлюють свою роботу», - констатував генеральний директор Асоціації «Союз птахівників України».

«Запровадження нового підходу бюджетної аграрної дотації відразу дало перші позитивні результати для тваринництва: вперше за останні п’ять років обсяги виробництва молока, яєць та реалізація на забій худоби і птиці у живій масі за січень-червень 2017  року не зменшились по відношенню до аналогічного попереднього періоду, а продемонстрували не значний, але все ж таки ріст в 1%», - прокоментував Тарас Висоцький генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». -  Фактично виплачені кошти забезпечили підтримку рентабельності виробництва дотаційної продукції на 5-6%, що з поступовим зниженням вартості кредитування є суттєвим чинником стимулювання довгострокових інвестицій в АПК».

Експерти підсумували, що об’єктивно оцінити економічний ефект для аграрного сектору від запровадження нової системи підтримки можна буде лише за підсумками року, оскільки 70% обсягів реалізації сільськогосподарської продукції і відповідно формування податкового кредиту, на базі якого виплачується дотація, відбувається у другому півріччі. Наразі за словами представників профільних аграрних об’єднань можна говорити про запровадження прозорого та не корупційного механізму підтримки аграріїв, що базується на автоматичних розрахунках сформованого та сплаченого ПДВ. Запроваджений механізм повністю виключає можливість отримання дотацій для 40% представників аграрного сектору, які працюють в тіні, не сплачують податків як до місцевих, так і до загальнодержавного бюджетів та ведуть операційну діяльність за готівку.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
Чим шкідливе м'ясо новонароджених телят?
Экспорт американских молочных продуктов достиг трёхлетнего максимума