07.09.2017
Джерело: agronews.ua
Регіон: Україна

Так, цього року кошти на даний напрям держпідтримки передбачено Законом від 21.12.16 р. № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» у складі бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» (код 2801580) у розмірі 550 млн грн.

Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для часткової компенсації вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджений постановою КМУ від 01.03.17 р. № 130 (далі – Порядок № 130).

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.

Умови надання компенсації

Суть цієї бюджетної програми полягає в тому, що сільгосптоваровиробникам за рахунок бюджетних коштів можуть частково компенсувати витрати на придбання у виробників та/або їх дилерів вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу (далі – часткова компенсація) (п. 4 Порядку № 130).

Часткова компенсація надається сільгосптоваровиробникам на безповоротній основі в розмірі 20 % вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ), зазначеної в акті приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через державний банк або банк, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі. До таких банків віднесено ПАТ «Ощадбанк», ПАТ АБ «ПриватБанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Укрексімбанк».

Вішкодуванню підлягає техніка та обладнання, придбані до 1 грудня поточного року. Вартість техніки та обладнання, придбаних після цієї дати, підлягає частковій компенсації за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті на наступний рік.

Перелік техніки та обладнання, вартість яких може бути частково компенсована (далі – Перелік), визначає спеціальна комісія, створена при Мінекономрозвитку. Її склад затверджено наказом Мінекономрозвитку від 18.05.17 р. № 717.

До Переліку включається техніка виробників, які:

- є резидентами України не менше двох років;

- мають усю необхідну конструкторсько-технологічну документацію;

- виробляють продукцію на території України;

- забезпечують гарантійне та післягарантійне обслуговування товарів.

На 2017 рік Перелік затверджено Протоколом комісії з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується з державного бюджету від 31.05.17 р. № 2.

У Переліку вказуються:

- найменування заводу-виробника та/або його дилера;

- вид і марка техніки та обладнання;

- довідкова вартість техніки та обладнання.

Перелік включає 40 українських заводів-вироб­ників та їх дилерів, а також близько 800 одиниць техніки та обладнання. З повним Переліком можна ознайомитися на офіційному сайті Мінекономрозвитку (www.me.gov.ua) у розділі «Діяльність», підрозділі «Державна політика в секторах економіки».

Хто має право отримати компенсацію

Отримати часткову компенсацію техніки та обладнання можуть юридичні особи та фізичні особи – підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів (за визначенням, наведеним у п. 2.15 Закону від 24.06.04 р. № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України», далі – Закон № 1877), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких товарів становить не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 3 Порядку № 130).

Як визначено в п. 2.15 Закону № 1877, сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – це товари, зазначені в групах 1–24 УКТЗЕД згідно із Законом від 19.09.13 р. № 584-VII «Про Митний тариф України» (далі – Закон № 584), якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо їх виробником, а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).

До сільгосппродукції (сільгосптоварів) також належать відходи, отримані при виробництві сільськогосподарської продукції (товарів), визначеної у групах 1–24 УКТЗЕД згідно із Законом № 584, а саме: органічні добрива (гній, перегній, пташиний послід, а також полова, бадилля тощо), суміші органічних та мінеральних добрив, у яких частка органічних добрив становить більше 50 % загальної ваги таких сумішей, а також усе біологічне паливо та енергія, отримані при переробці та утилізації сільгосппродукції (товарів) та їх відходів (біогаз, біодизель, етанол, тверде біопаливо, у виробництві якого була використана сільгосппродукція (її відходи) в розмірі більше 50 % усієї використаної продукції, електрична енергія, пар, гаряча вода тощо).

Норми п. 2.15 Закону № 1877 не поширюються на виробників підакцизних товарів, крім підприємств первинного виноробства, які поставляють виноматеріали (коди УКТЗЕД 2204 29, 2204 30).

Не мають права на отримання часткової компенсації сільгосптоваровиробники (п. 10 Порядку № 130):

- стосовно яких порушено справу про банкрутство та/або яких визнано банкрутами;

- які перебувають на стадії ліквідації;

- що мають прострочену більше 6 місяців заборгованість перед держбюджетом, Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – ФСС), що підтверджується відповідними органами ДФС.

Порядок отримання компенсації

Для отримання часткової компенсації сільгосптоваровиробники подають до уповноваженого банку, через який придбавалася техніка та/або обладнання, заявку та підтвердні документи щодо придбання техніки та обладнання, а саме (п. 11 Порядку № 130):

- копію платіжного доручення;

- акт приймання-передачі техніки та обладнання;

- свідоцтво про держреєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації відповідно до постанови КМУ від 08.07.09 р. № 694).

Форму заявки затверджено наказом Мінагрополітики від 18.04.17 р. № 228 (далі – Наказ № 228).

І хоча цього немає в Порядку № 130, скоріш за все, треба буде подати документи, які підтверджують, що сільгосптоваровиробник відповідає вимогам для отримання часткової компенсації.

Тобто:

- підтвердження, що заявник є сільськогосподарським товаровиробником і питома вага вартості сільгосптоварів власного виробництва становить не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (форма такого підтвердження не передбачена чинним законодавством, тому пропонуємо уточнювати її в уповноваженому банку);

- довідку ДФС про відсутність простроченої більше 6 місяців заборгованості перед бюджетом, ПФУ та ФСС;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань з інформацією про те, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації, щодо нього не порушено справу про банкрутство, його не визнано банкрутом.

Банки, у свою чергу, формують та подають до Мінагрополітики реєстр сільгосптоваровиробників, які придбали техніку та обладнання (далі – реєстр). У реєстрі вказують: повне найменування, код сільгосптоваровиробника згідно з ЄДРПОУ, вид і марку техніки та обладнання, вартість їх придбання, суму коштів, що підлягає частковій компенсації. Форма реєстру також затверджена Наказом № 228.

На підставі реєстру Мінагрополітики у межах обсягу відкритих асигнувань у місячний строк перераховує бюджетні кошти державному банку, який, у свою чергу, протягом одного дня перераховує кошти на поточні рахунки сільгосптоваровиробників пропорційно до сум, визначених у реєстрі.

І наостанок, зауважимо, що техніка та обладнання, вартість яких була частково компенсована державою, не підлягають продажу протягом 3 років із часу купівлі. У разі порушення цієї вимоги сільгоспвиробник зобов’язується повернути отримані кошти і протягом наступних трьох років не зможе звернутися за компенсацією.

Отримати часткову компенсацію техніки та обладнаня можуть як юридичні, так і фізичні особи – підприємці, але за умови, що основною їх діяльністю є постачання сільгосптоварів власного виробництва і якщо питома вага вартості таких товарів становить не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених такими особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Отримати часткову компенсацію можна, тільки якщо суму оплати техніки чи обладнання проведено через державний банк або банк, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі (це ПАТ «Ощадбанк», ПАТ АБ «ПриватБанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Укрексімбанк»). Перелік техніки, часткову вартість якої можуть компенсувати з бюджету, затверджує Мінекономрозвитку. Із переліком можна ознайомитися на офіційному сайті цього відомства.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
Чим шкідливе м'ясо новонароджених телят?
Экспорт американских молочных продуктов достиг трёхлетнего максимума