08.09.2017
Джерело: agropolit.com
Регіон: Україна

Відповідний проект закону №7060 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення й розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності» в парламенті зареєстровано від 04.09.2017.

Ініціатори законопроекту: Івченко Вадим, Кулініч Олег, Кириленко Іван, Бакуменко Олександр, Лунченко Валерій, Дідич Валентин, Мірошніченко Іван, Вітко Артем, Вадатурський Андрій, Козаченко Леонід.

«Законопроект пропонує замінити чинну корупційну модель приватизації земель для ведення особистого селянського господарства на прозорий механізм передачі сільськогосподарської землі на аукціонах для створення й розвитку сімейних фермерських господарств на умовах оренди з правом викупу земельної ділянки», — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Право безкоштовної приватизації земель для ведення особистого господарства автори законопроекту пропонують залишити за працівниками соціальної сфери, які працюють у сільській місцевості, ветеранами війни та власниками будівель, розташованих на земельній ділянці.

Водночас документ дозволяє для ведення городництва поза аукціонами передавати в оренду не більше, ніж 0,6 га землі.

Документ, зокрема, передбачає, що в аукціонах можуть брати участь виключно громадяни України, які є членами сімейних фермерських господарств, котрі обробляють на той момент не більш як 20 га землі. На аукціон дозволяється виставляти ділянки розміром, що не перевищує 5 га, термін оренди не повинен бути більшим, ніж 7 років, окрім багаторічних насаджень — 25 років, меліоративних земель — 10 років.

Передбачається, що орендар, який отримав ділянку за підсумками аукціону, при дотриманні договорів оренди протягом 7 років, зможе безкоштовно стати власником частини землі (до 2 га), а частину викупити із розстрочкою платежу на 20 років. В одні руки може бути передано у власність не більше від 1 га землі.

Депутати також пропонують заборонити протягом 7 років відчуження земельних ділянок і передачу їх третім особам.

Землю, яка буде надана в оренду через аукціони для створення й розвитку фермерського господарства, згідно із законопроектом, може бути використано для тваринництва, овочівництва, виробництва органічної продукції, її зберігання та переробки, для багаторічних насаджень.

Автори проекту закону сподіваються, що його введення дозволить розвивати в Україні сімейні фермерські господарства.

Згідно із чинним законодавством, кожен громадянин України має право безкоштовно отримати від держави або територіальної громади до 2 га землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого господарства.

У пояснювальній записці зазначається, що на даний час в державній власності перебуває 10,4 млн га землі, з яких 2,5 млн га — в запасі, 3,2 млн га — у власності державних підприємств і організацій, інші — в оренді.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Через експерименти чиновників гуцульські сири можуть зникнути
ФАО отмечает высокое качество белорусских молочных и мясных продуктов
04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
США планують до 2021 року наростити експорт молочної продукції на 5%