Сырная Грузия
07.04.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це повідомляє The DairyNews з посиланням на прес-службу УКАБ.
 
Протягом останніх 5-ти років експорт до Китаю української аграрної продукції зріс у 12 разів – з 85,7 млн дол США у 2012 році, до 1024 млн дол США у 2016 році, а частка у структурі аграрного експорту зросла з 0,5% до 6,7% відповідно. Найактивніше в Піднебесну у 2016 році постачалася соняшникова олія (24% всього аграрного експорту), пшениця (18%), кукурудза (17%) і соєві боби (6%).
 
Китай належить до країн, які найбільш динамічно розвиваються, результатом чого є зростання доходів населення, в першу чергу, прошарку середнього класу. Подібна динаміка характеризується зміною споживчих смаків населення – відбувається перехід від споживання дешевих зернових і круп до білкової продукції (молочні продукти і м’ясо).
 
Найбільш динамічно в цьому контексті зростає споживання молока і м’яса ВРХ. Починаючи з 2012 року, споживання населенням Китаю молока зросло на 11,5%, м’яса  15,1% (у 2016 порівняно з 2012 роком). Так, у 2016 році в Китаї було спожито на 3,9 млн т більше молока і на 1 млн т більше м’яса ВРХ. Загальний обсяг споживання яловичини становив 7,7 млн т, при внутрішньому виробництві 6,9 млн т.
 
Така тенденція змушує Китай нарощувати імпорт. За останні 5 років найбільше було нарощено мороженого м’яса ВРХ (+2,2 млрд дол. США), свинини (+2,2 млрд дол. США), сорго (+1,4 млрд дол. США), виробів з борошна (+2 млн дол. США) та субпродуктів свинини (+1 млрд дол. США).
 
Основними країнами-постачальниками м’яса до Піднебесної є Бразилія (30%), Уругвай (27%) та Австралія (19%). При цьому через нещодавній скандал з реалізацією неякісного м’яса яловичини і курятини з Бразилії, очікується скорочення поставок з цієї країни, що відкриває перспективи експорту не лише для вже відомих на світовому ринку лідерів – Австралії і Індії, але й для України.
 
Наша країна є експортером м’яса ВРХ, однак наразі основними споживачами вітчизняної яловичини є Білорусь, Казахстан і Азербайджан. Проте якість української продукції дозволяє претендувати на ринки інших країн світу. Головною перешкодою для розширення ринків збуту є відсутність визнання відповідних сертифікатів якості.
 
Для вирішення цієї проблеми наприкінці квітня цього року очікується інспекційний візит делегації Генеральної адміністрації нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР. Інспектори з Китаю оцінюватимуть державну систему контролю за виробництвом яловичини в Україні, зокрема, роботу Держпродспоживслужби. За умовами успішного визнання державної системи контролю, надалі відбуватиметься сертифікація українських компаній, які відповідатимуть вимогам КНР. Це дасть можливість вітчизняним підприємствам експортувати м’ясо ВРХ та перероблені продукти з яловичини до Китаю.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

10.05.2017

Сырная Грузия

Грузия давно известна своими фирменными сырами. Несмотря на то, что в первую очередь на ум приходит сулугуни, грузины могут похвастаться более чем 250 видами сыров, из которых 14 — официально зарегистрированы. The DairyNews расскажет как обстоят дела с сыроварением в этом регионе.
Милкиленд закроет комбинат в России