До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?
19.06.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна

Про це повідомляє The DairyNews з посиланням на прес-службу Економічного дискусійного клубу.

Згідно з оперативними даними митної статистики, у липні−травні поточного маркетингового сезону Україна експортувала 41,9 млн. тонн зерна та продуктів його переробки, що майже на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Із загального обсягу експорту пшениці вивезено 17,4 млн. тонн (на 8% більше), ячменю – 5,4 млн. тонн (на 23% більше), кукурудзи – 18,8 млн. тонн (на 14% більше).

Основними споживачами українського зерна залишаються країни Африки та Азії: пшениці – Єгипет, Індонезія, Індія; ячменю – Саудівська Аравія, Лівія; кукурудзи – Китай, Єгипет.

Джерело фото: Економічний дискусійний клуб

Щодо молочних продуктів, то у січні – травні 2017 року всіма категоріями господарств вироблено 3 969 тис. тонн молока, що на 1% менше, ніж за 5 місяців 2016 року.Джерело фото: Економічний дискусійний клуб

Експортовано молокопродуктів 249 тис. тонн (майже у 2 рази більше, ніж у січні−травні 2016 року), імпортовано – 44 тис. тонн (на 2,3% більше).

У структурі експорту найбільшу питому вагу займає масло вершкове (69%), основними споживачами якого є Марокко, Молдова, Казахстан.

Пріоритетною позицією імпорту молочної продукції до України є сири (83% у структурі імпорту). Традиційними постачальниками сирів на український ринок є Польща, Німеччина та Франція.

За балансовими розрахунками, за 5 місяців ц. р. порівняно з відповідним періодом 2016 року наповнюваність внутрішнього ринку молокосировиною зменшилася майже на 5%, відповідно скоротилося середньодушове споживання населенням молочної продукції і в середньому склало 77,8 кг у розрахунку на особу.


Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Британские сыровары возрождают традицию «крещения» сыром
12.06.2017

“Нет!” государственному регулированию цен

С 1 июля 2017 года в Украине прекратит действовать государственное регулирование цен на ряд продуктов. С тем, что это и как повлияет на рынок — разбиралось The DairyNews.
Батуми глазами The DairyNews