До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?
19.06.2017
Джерело: kurkul.com
Регіон: Україна

«Мірзоян кілька років тримає вівці в ліску біля Чеснополя. Ніколи ніяких ексцесів не траплялося. А це минулого тижня вони залізли в поле до Тульчинського, потолочили й зжерли кукурудзу. Бог його знає, що там трапилося. Чи то пастух запас, чи огорожу зламали. Мірзоян не погоджується із сумою збитків. Сьогодні туди виїздили фахівці з приборами. Міряли площу. Днями відбудеться засідання комісії при адміністрації. Вона визначить суму збитків і рекомендуватиме винуватцю покрити їх. Якщо сторони не дійдуть згоди, тоді їхню суперечку вирішить суд», — розповідає начальник управління агропромислового розвитку Тальнівської РДА Віталій Захарчук.

Вівцевод каже, що Сергій Тульчинський хоче списати на його овець свої прорахунки.

«Все дуже просто: У Сергія Тульчинського на тому місці погано зійшла кукурудза. Із 75 зернин на 14 м заледве зійшло 24-25. Решта так і сидить у землі. Зерно було некаліброване. Одне кругле, одне плоске, одне просто нікудишнє. Я сам займався продажом насіння й добре на цьому розуміюся. Сьогодні була комісія із району. Походили, подивилися. Зерно сидить у землі. Це як розуміти? Мій баран узяв пожував його, виплюнув і назад у землю закопав? Ось приїдьте й подивіться. Я не кажу, що моїх баранів там не було. Були. Ми дивилися ту кукурудзу, яка зійшла. Там стебло не згризене, а надкушений боковий листочок. Досвідчені агрономи знають, що нижнє листя навмисне відривають, аби культура краще росла. Тут стебло ціле. Не можуть 80 баранів за годину знищити 40 га кукурудзи. Я погоджуюся на незалежну експертизу з Києва. Якщо ж місцева влада і створена ними комісія вирішить підіграти Тульчинському, подам на них до суду», — заявив Еляз Мірзоян.

Агроном Володимир Тарасенко вважає, що вівці Еляза Мірзояна не встигли б знищити таку кількість кукурудзи.

«Взагалі-то 80 вівцям треба від кількох годин до доби аби знищити кукурудзу висотою 10-20 см. Цього року вона саме така. Якби була більше метра, то знадобилося б 3-4 дні», — зазначив Володимир Тарасенко.

За його словами, збитки можна порахувати по стеблах, які залишилися.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Британские сыровары возрождают традицию «крещения» сыром
12.06.2017

“Нет!” государственному регулированию цен

С 1 июля 2017 года в Украине прекратит действовать государственное регулирование цен на ряд продуктов. С тем, что это и как повлияет на рынок — разбиралось The DairyNews.
Батуми глазами The DairyNews