07.07.2017
Джерело: kurkul.com
Регіон: Вінницька обл.
Корови протягом року живуть просто неба на подвір’ї, під саморобним навісом і виглядають дуже виснаженими.

Родина, яка тримає стадо, — мати з донькою та сином. Власники виправдовуються, що утримують худобу за нібито за європейськими стандартами.

За словами односельців, насправді в тому господарстві усе далеко не ідеально і його вже нарекли «концтабором» для корів.

«Худоба голодна, вони обгризли, скільки дістали. Вони обгризли всю кору», — звертає увагу мешканка села Вікторія Чілідзе.

На всю череду — лише одна копиця сіна. Деякі корови від виснаження не можуть підвестися, у всіх світяться ребра.

«Воно замерзає. Воно замість води сніг їсть. Бик був замерз, то дружина голови сільради сокирою вирубувала бика», — додає місцевий житель Сергій Кибенко.

Іноді голодні корови вириваються з-за огорожі та витоптують чужі городи та поля.

«П'ять із половиною гектарів було пошкоджео, більше 30% пшениці. Це два роки назад судився з нею (власницею корів ), така сама була ситуація», — скаржиться селянин Валерій Чубенко.

Люди кажуть, що господарі корів не доять, не щеплюють і не маркують, тому цю череду не пускають на спільне пасовище.

«Тут може виникнути вогнище, спалах якоїсь інфекції. Ми переживаємо за свою худобу. У нас корови пройшли всі перевірки», — каже селянка Валентина Вдовиченко.

Власники корів кажуть, що сусіди їх обмовляють.

«Я згоду на зйомку не давала. У вас є санкція прокурора? Це вам не цирк і це вам не зоопарк. Можете усі розходитися», — заявила вона.

Жінка твердить, що про худобу в родині дбають, хоч і самі живуть у скруті. А череду тримають, щоб купити нову хату.

«Ми будемо кормити. Зараз поїхали по траву. Вони забороняють вигонити їх у поле. Ми приміщення на зиму підготуємо», — твердить власниця корів Оксана.

Такі обіцянки селяни чують роками та обурюються. З їхніх слів, навіть знайшовся фермер, який пропонував і комфортне житло для родини, і корівник для худоби.

«Пропонував купити цю скотину, поїдете туди, будети там жити, будете працювавти, і будете отримувати зарплатню. Відмовилися, як ми бачимо», — каже голова Шиманівської сільради Юрій Римарчук.

У село не раз викликали поліцію і захисників тварин, та навіть просили ветеринарів примусово щепити корів, але ті відмовилися, бо худобу для цього треба спершу відгодувати.

«Ми не маємо права робити, коли худоба нижче середньої або тоща. Тому що вона може дати реакцію, якщо вона худа», — пояснила завідувач Соболівської дільниці ветеринарної медицини Зоя Поліщук.

Цього разу поліція знову склала адмінпротокол, за наслідками якого власникам випишуть штраф.

«Худоба забруднює територію, дороги, вони ходять по городах. Неправильно утримують худобу», — розповів дільничний поліцейський Роман Пустовіт.

Селяни сподіваються на єдине — у липні мають запрацювати зміни до закону про жорстоке поводження з тваринами. Відтак мучителів худоби можуть ув'язнити або ж примусово вилучити в них стадо корів.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
Чим шкідливе м'ясо новонароджених телят?
Экспорт американских молочных продуктов достиг трёхлетнего максимума