Всё для Китая
14.07.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
На цьому наголосила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в колонці для одного з інтернет-видань.
 
«Мінагрополітики оцінює збільшення надходжень від експорту завдяки додатковим торговельним преференціям у понад 160 млн дол. США щорічно. Надання таких додаткових квот є позитивним результатом спільної дипломатичної роботи Уряду України, нашого Міністерства, МЗС та МЕРТ», - зазначила Ольга Трофімцева.
 
За словами заступника Міністра, згідно економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС для України були затверджені обсяги всіх торговельних преференцій для експорту аграрної продукції на ринки ЄС. Вони були базовими та не мали змінюватись протягом п'яти років. Проте, за короткий період часу стало зрозуміло, що за деякими товарними позиціями Україна дуже швидко вичерпує квоти, а за іншими, через високі європейські технічні бар'єри – навпаки ні.
 
Зважаючи на серйозні негативні наслідки для економіки країни економічної агресії Російської Федерації, в 2015 році Україна почала перемовини з представниками ЄС щодо можливостей перегляду наявних квот та надання додаткових автономних преференцій. Результатом тривалих перемовин, які тривали майже рік, стало узгодження Комітетом постійних представників (КОРЕПЕР) наступних додаткових обсягів тарифних квот для української аграрної продукції: мед – 2,5 тис. тонн, крупи та оброблене зерно – 7,8 тис. тонн, оброблені томати – 3 тис. тонн, виноградний сік – 0,5 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, пшениця – 65 тис. тонн, кукурудза – 625 тис. тонн, ячмінь – 325 тис. тонн. Після цього документ про надання додаткових квот передається на затвердження Ради Міністрів ЄС.
 
«Наразі ми очікуємо рішення Ради ЄС, яке буде опубліковано на сайті Європейського парламенту та набуде чинності, найімовірніше, восени 2017 року, або ж з 1 січня 2018 року. Діятимуть ці тимчасові торговельні преференції три роки. Мінагрополітики буде і надалі спільно з МЗС та Мінекономрозвитку відстоювати інтереси наших аграрних виробників на світових та європейських ринках», - додала Ольга Трофімцева.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Британские сыровары возрождают традицию «крещения» сыром
11.07.2017

Все для Китая. А особенно мясо и молоко.

Китай уже не первый год движется к званию импортера №1 для целого ряда продукции. Исключением не стало молоко и мясо. Что это значит для мировых экспортеров и Украины узнавало The DairyNews.
Батуми глазами The DairyNews