11.11.2016
Джерело: agronews.ua
Регіон: Польща
Польська програма KRK Road to Success  надає чудову можливість стартапам розвинути свій бізнес та інноваційну ідею, допомагає знайти інвесторів та партнерів, навчає просуванню проекту, знайомить з тим, як працюють польські венчурні фонди, а також сприяє  налагодженню зв’язків для залучення інвестицій.
 
Цього тижня на запрошення польської сторони українські агростартапи відвідали Краків, де мали нагоду не лише отримати цінні знання та поради від провідних експертів інвестиційного ринку Польщі, але й презентувати свої проекти провідним польським інвесторам та менторам.
 
Як виявилося, українські розробники і дослідники мають рішення та інноваційні технології, що здатні підняти АПК на новий рівень.
 
Так, одним із презентованих у Польщі  вітчизняних агростартапів став проект BIOsens – мобільна лабораторія для визначення якості харчових продуктів. Виробники втрачають свої гроші і час, перевіряючи якість продукції в лабораторних умовах.
 
Інколи це займає від 3 до 7 днів. Крім того, щоб перевірити безпечність продукції для експорту виробникам  необхідно купувати дороге лабораторне обладнання, яке коштує від 20 до 80 тисяч доларів. Не кожному це по кишені. Сучасна розробка українських винахідників покликана вирішити це питання, адже лише завдяки BIOsens і мобільному пристрою кожен споживач, кожен фермер може зробити діагностику харчових продуктів на наявність мікотоксинів у харчових продуктах протягом 15 хвилин, і переконатися в тому, що він виробляє або купує безпечний продукт без шкідливих  для здоров'я речовин.
 
«Два місяці тому ми отримали 20 тисяч доларів інвестицій, а сьогодні працюємо над лабораторними дослідженнями нового прототипу BIOsens. Крім того, постійно беремо участь у міжнародних виставках, отримуючи зворотній зв'язок від аграріїв. Кожен фермер хоче виробляти якісну продукцію, і по можливості, витрачати менше грошей на контроль її якості. Інноваційна мобільна лабораторія допоможе їм у цьому», - зазначає  розробник українського агростартапу BIOsens Андрій Карп'юк.
 
«Після інтенсивних тренінгів для стартапів, надзвичайно цікавого спілкування з експертами у рамках програми KRK Road to Success ,  ми краще розуміємо переваги нашого проекту», - додає засновник агростартапу BIOsens Андрій Карп'юк.
 
Другим презентованим українським проектом  став стартап «UA-Robotics EcoBox». Вітчизняні дослідники створили пристрій для швидкого автоматичного вирощування рослин з дотриманням ідеальних кліматичних умов. UA-Robotics EcoBox – це частинка природи, міні-екосистема у домі чи офісі. Вбудована система клімат-контролю забезпечує оптимальні умови для розвитку рослини: завдяки автоматичному поливу завжди подбає про живлення, а за рахунок фіто-лампи, що змінює режим роботи при зміні зовнішнього освітлення,  встановлюються оптимальні температурні режими. EcoBox можна використовувати для вирощування екзотичних рослин чи свіжої зелені на кухні, або для захисту рослини від занадто «пильного» догляду. 
 
«Наша команда вперше представляє свій проект за кордоном, і ми дуже вдячні «KRK Road to Success» за таку чудову можливість. Для нас один день менторської сесії надав більше досвіду ніж місяць попередньої підготовки» - розказують керівники проекту Гайдар Вікторія та Нікіта Чечула.
 
Поляки мали можливість також познайомитися з українським стартапом Edible Vaccines, завдяки якому  можна отримати їстівні вакцини шляхом генної інженерії, що допоможе вирішити проблему масових вакцинацій, роблячи їх безболісними та безпечними.
 
"Ціль нашого проекту – це перепрограмувати їстівну рослину (наприклад, салат) таким чином, щоб вона почала продукувати всередині себе імуноактивні сполуки або будь які інші терапевтичні білкові речовини», - сказала представник агростартапу  Edible Vaccines Вікторія Бідюк.
 
«На «KRK Road to Success» мене найбільше вразила енергійність польських менторів та ефективність нашої роботи, яка хоч і тривала всього 3 дні, проте принесла для мене особисто багато інсайтів" – зазначила Вікторія Бідюк.
 
За результатами менторської оцінки перше місце виборов український стартап Kray Technologies, що презентував дрон для сільського господарства, що може обробляти поля пестицидами в повністю автоматичному режимі. За одну годину безпілотник обробляє  від 27-47 гектар. Також завдяки інноваційній інженерні розробці  до 70% зменшується  кількість пестицидів.
 
«Наша розробка дозволяє скоротити витрати на використання засобів захисту рослин майже втричі, крім того значно підвищити якість врожаю завдяки точній обробці полей», - зазначає Дмитро Сурду, засновник стартапу Kray Technologies.
 
Під час програми KRK Road to Success Грег Банас, генеральний директор і партнер Ad Ventures,  та Кінга Воцлавік, генеральний директор LetokApps, познайомили учасників з менторами, інвесторами, керівниками акселераторів. Дійсно, KRK Road to Success відкрила багатьом дорогу для успішної комунікації з потенційними інвесторами та партнерами. 
 
Сподіваємося, що незабаром українські фермери оцінять всі переваги інноваційних українських розробок, а всім стартапам бажаємо подальшого розвитку та успіхів.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

10.11.2016

Україні — українське?

Чи може український виробник повністю забезпечити ринок продукцією? Причому не просто надати товар у достатній кількості, а зробити його якісним, конкурентоспроможним та цікавим як для внутрішнього, так і для зовнішнього ринків. Кореспондент The DairyNews дізнався у експертів та споживачів, що вони думають з цього приводу.