01.09.2017
Джерело: Agravery
Регіон: Україна
Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Автоматична система зупинки реєстрації ризикових податкових накладних має на меті викривати діяльність компаній, що здійснюють шахрайські операції з ПДВ. Вона блокує накладні за рядом ознак, зокрема, за належністю товару до групи ризикових, серед яких і широкий перелік сільськогосподарської продукції (наказ ДФС від 30 червня 2017 р. №461). Однак після запуску цієї системи в липні велика кількість законослухняних платників податків опинилася під загрозою зупинки діяльності. Сьогодні відбувається новий сплеск кризи, адже сільськогосподарські підприємства почали масово продавати зібраний урожай.

Аграрії стурбовані тим, що вимушені припиняти діяльність через недоліки в роботі системи та вимагають вирішення проблем, адже ризикують своєю діловою репутацією.

«Як на мене, призупинення реєстрації податкових накладних ― абсолютна нісенітниця. Знаючи українську систему, розблокування може тривати місяцями, а то і роками. За цей час підприємство втратить довіру клієнтів — ніхто не захоче працювати з проблемним партнером. Так хороше рентабельне підприємство, яке забезпечує людей роботою, можна звести нанівець за 2-3 місяці», ― зауважив бухгалтер фермерського господарства «Грицюк К.В.» (Чернівецька обл.) Анатолій Леванін.

На його думку, жодна автоматична система не здатна прорахувати, наскільки ризиковою є діяльність підприємства насправді. Детальну інформацію про того чи іншого виробника можуть знати лише місцеві органи, регіональні відомства податкової.

«А так, виходить, програма без розбору блокує нормальних платників, хорошу продукцію, правильні накладні. Відчуття, що такі правила ухвалюють люди, які не мають нічого спільного з виробництвом, діяльністю підприємств, сплатою податків і роботою, як такою. Звісно, існують недобросовісні фірми, які списують накладні. Але це мають бути конкретні претензії до визначених осіб, а не загальна практика для всіх. Тому такий алгоритм — нісенітниця, дурниця», ― сказав Леванін.

Крім зупинки реєстрації податкових накладних, форум «Виклики осені: рейдерство, дотації та блокування податкових накладних» зосередить увагу учасників на проблемі аграрного рейдерства та розподілу державних дотацій. Спікерами форуму стануть провідні експерти галузі, практикуючі аудитори, юристи, народні депутати та представники влади.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Через експерименти чиновників гуцульські сири можуть зникнути
ФАО отмечает высокое качество белорусских молочных и мясных продуктов
04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
США планують до 2021 року наростити експорт молочної продукції на 5%