Новый молочный мир: глобальное потепление или холодная война?
02.06.2017
Джерело: rbc.ua
Регіон: Україна

Таку думку у коментарі журналістам висловив член Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Александер Шкурла. За його словами, поточний стан сільських територій характеризується високим рівнем безробіття, яке змушує людей переїжджати у міста в пошуках роботи.

«При цьому офіційна статистика говорить, що в селі рівень безробіття 9,7% активного населення, а в місті 9,5%, тобто розрив мінімальний. Але на практиці ми знаємо, що стан речей зовсім інший — села втрачають своє активне населення», — сказав він.

Шкурла додав, що приховане безробіття пояснюється самозайнятістю місцевого населення. За його словами, це резонує із щорічно зростаючими обсягами експорту збіжжя за кордон та високим рівнем прибутків, які генерують АПК. На думку експерта, ситуацію може змінити стимулювання фермерства, необхідною умовою чого є скасування мораторію, оскільки орендні відносини роблять довгострокові проекти високоризикованими.

Також він переконаний, що відкриття ринку землі стане поштовхом для впорядкування своїх земельних ресурсів місцевими громадами, що в результаті призведе до збільшення надходжень земельного податку та інших платежів. «Польща є прикладом зваженої аграрної політики. Вони зробили акцент на сімейних фермах, які завжди мають більшу зайнятість ніж великі агрохолдинги оскільки орієнтуються на більш складну продукцію, яка потребує більше людської праці. Польща зуміла використати цей потенціал — сьогодні 12% робочої сили працюють в сільському господарстві, з них майже всі фермери віком до 35-ти років», — підкреслив він.

Зазначимо, на сьогодні в Україні налічується близько 13,5 млн сільського населення, але цей показник має тенденцію до стрімкого зменшення. Щорічно з мапи України зникає декілька десятків сіл.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Британские сыровары возрождают традицию «крещения» сыром
01.06.2017

До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?

Николай Мороз, директор департамента продовольствия Министерства аграрной политики и продовольствия Украины, не так давно заявил, что в Украине могут отказаться от молока второго сорта. Вновь. The DairyNews разбирается с тем каким образом на этот раз.
Батуми глазами The DairyNews