http://dairynews.com.ua/news/daydzhest-molochnikh-novin-25-09-29-09.html?sphrase_id=472497
05.10.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це повідомляє The DairyNews з посиланням на "УКАБ".

У порівнянні до лютого 2017 р., оцінка поточної бізнес-ситуації критично погіршилась, проте оцінка бізнес перспектив зменшилась незначно.  Порівняння з результатами серпня 2016 р., коли рівень бізнес-клімату стрімко зріс, свідчить також про доволі низьку оцінку бізнес-клімату в Україні в серпні 2017 р.

Опитування вказує на високу впевненість виробників у власних управлінських можливостях. Зокрема, наявність високого рівня техніки та обладнання має позитивний вплив, в той час як макроекономічні умови мають негативний вплив на бізнес-клімат аграріїв в Україні.

Результати останнього дослідження показують негативну оцінку аграрних підприємців північно-східних областей України на рівні всього 8.1 пункти. Ліпшу оцінку бізнес-клімату надали аграрні виробники центральних областей – 17.0, південних – 21.6 та західних – 24.9 пунктів. Різниця у відповідях респондентів може бути зумовлена агро-кліматичними умовами, які неоднакові серед регіонів.

Щодо масштабу виробництва, то найнижча оцінка бізнес-клімату спостерігалась у виробників з земельним банком менше 5 000 га – 1.7 пунктів. Респонденти з земельним банком більше 5 000 га оцінили бізнес-клімат на рівні 17.4 пункти, індивідуальні виробники – 16.6 пункти, а холдинги – 36.0 пункти. Аграрні холдинги, котрі в основному спеціалізуються на виробництві та експорті зернових, значно краще налаштовані щодо бізнес-клімату в порівнянні до малих бізнес структур.

Виробники тваринницької продукції оцінили бізнес-клімат негативно – на рівні 4.4 пункти. Це може бути зумовлено потребою у довгострокових інвестиціях. У той же час, виробники рослинницької продукції оцінили бізнес-клімат на рівні 20.0 пунктів. Одним із пояснень можуть бути сприятливі умови на міжнародних ринках для українських експортерів.

Годинник циклів аграрного бізнес-клімату є новим для серії цих звітів. Він демонструє оцінку поточної бізнес-ситуації аграріями та їхні очікування на наступний рік. Показник за серпень 2017 р. вказує на погіршення бізнес-клімату, проте бізнес очікування виробників залишаються в позитивному сегменті.

Довідка: Аграрний бізнес-клімат був створений і представлений спільними зусиллями Німецько-українського аграрно-політичного діалогу (АПД) та Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі німецького показника загального бізнес-клімату (ifo-Geschäftsklimaindex). Опитування та аналіз даних здійснюється тричі на рік та визначають суб’єктивне сприйняття українськими виробниками, як поточної бізнес-ситуації, так і бізнес-перспективи на один рік. АБК може змінюватись від -100 (дуже низька оцінка) через 0 (нейтральна) до +100 (дуже висока). В цьому релізі представлено технічні зміни. Так, тільки одне, основне питання, відображено на всіх графіках. Більш детальні питання про макроекономічні умови, залишаються для пояснення основного питання. В цьому контексті рівень Аграрного бізнес-клімату значно зріс (на графіку).

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.