http://dairynews.com.ua/news/daydzhest-molochnikh-novin-25-09-29-09.html?sphrase_id=472497
03.10.2017
Джерело: agropolit.com
Регіон: Україна

Нагадаємо, що серед найбільших «спекулянтів» земельної теми експерти називають Радикальну партію, "Батьківщину", Аграрну партію та "Свободу".

“Динаміка ціни на землю — один з основних факторів, який показує успішність АПК. Насправді земельну реформу почав ще президент Кучма у 1992 році, і з 1994-го по 2001 р. ринок землі був абсолютно вільним. Ціна гектару, яка склалася у той час, в залежності від регіону становила від 1500 до 2000 дол. за гектар. Сьогодні ж нормативна грошова оцінка — адміністративний метод оцінювання землі, який застосовується в умовах відсутності ринку — встановлює ціну усього 1140 дол. за гектар. Водночас у постсоціалістичних країнах, які відкрили ринки землі, — Прибалтика, Польща, Болгарія та інші — ціна на землю зросла, і суттєво. Та й починали вони з набагато нижчої ціни за гектар, ніж в Україні. Чому так сталося? А тому, що мораторій призвів до низки диспропорцій. І за 25 років мораторію в Україні врожайність на 25% нижча, ніж у країнах, які створили внутрішні ринки землі”, — наголосив економіст IMF Group Ukraine Григорій Кукуруза.

Тож продавати чи не продавати — буде вирішувати кожен власник самостійно, вважають експерти.

    “Щоб подолати бідність, немає іншого шляху окрім залучення зовнішніх інвестицій. В економічному сенсі це благо, а в глобалізаційному — так, це руйнує традиції і так далі. Але потрібно вибрати: або ми живемо у печері й надалі у бідності, або ми приймаємо все ж правила гри і йдемо до цивілізованих нормальних відносин, де має бути правова визначеність. Сподіваюся, що ця правова визначеність має бути і в уявленні, правосвідомості людей, бо саме від цього залежить порядок і його дотримання. Можна написати прекрасні закони, але якщо немає нормальних уявлень про свої обов’язки, про їхнє виконання, про відповідальність — то жодних введених правил не будуть дотримуватися”, — підсумував Олександр Поліводський, партнер Правничої Фірми “Софія”.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.