До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?
16.06.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це повідомляє The DairyNews з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби.

Таким чином, з затвердженням даної Інструкції для профілактики та боротьби з заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби (ЗВД ВРХ) вводяться спеціальні норми для усіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності і підпорядкування: юридичних та фізичних осіб-підприємців; громадян, діяльність яких пов’язана з розведенням, вирощуванням, утриманням та/або обігом тварин; спеціалістів ветеринарної медицини.

Це пов’язано з тим, що сьогодні у світі загострилася ситуація із захворюванням на ЗВД ВРХ, яке спричиняє значні економічні втрати через тимчасове зниження молочної та м’ясної продуктивності, негативно впливає на процеси розмноження ВРХ, викликає ураження шкіри, що, в свою чергу, знижує якість шкіряної сировини, а також призводить до загибелі хворих тварин внаслідок секундарних інфекцій.

Всесвітня організація охорони здоров'я тварин (далі - МЕБ) віднесла ЗВД ВРХ до особливо небезпечних хвороб, які підлягають повідомленню.

Наразі Україна залишається вільною від ЗВД ВРХ, проте в нашій державі до останнього часу були відсутні нормативно-правові акти, що регулюють дії суб’єктів господарювання і органів влади, відповідальних за контроль за здоров’ям і благополуччям тварин при виникненні ЗВД ВРХ.

Зазначене питання розглядалось на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України 6 грудня 2016 року. За результатами розгляду пунктом 6 протоколу № 2 зазначеного засідання було передбачено розробку проекту Інструкції із профілактики та боротьби з ЗВР ВРХ.

Держпродспоживслужбою спільно з усіма зацікавленими міністерствами та громадськими організаціями було розроблено наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03.04.2017 № 171 «Про затвердження Інструкції щодо профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 квітня 2017 р. за № 535/30403 і який набув чинності 2 червня 2017 року. З документом можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України.

Затверджена Інструкція визначає шляхи профілактики даного захворювання, процедуру діагностики, заходи при виникненні підозри на заразний вузликовий дерматит, заходи в епізоотичному вогнищі (неблагополучному пункті), в зоні захисту та в зоні нагляду, механізм зняття карантинних обмежень та правила безпеки для обслуговуючого персоналу в неблагополучних щодо ЗВД ВРХ господарствах.

Довідка: Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (далі – ЗВД ВРХ) – контагіозне інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів (бугрів), ураженням очей та слизових оболонок органів дихання та травлення.
Хворіє велика рогата худоба та буйволи. Сприйнятливі - вівці, кози та дикі жуйні тварини. Джерелом збудника ЗВД ВРХ є хворі тварини, а його переносником – кровососні комахи.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Британские сыровары возрождают традицию «крещения» сыром
12.06.2017

“Нет!” государственному регулированию цен

С 1 июля 2017 года в Украине прекратит действовать государственное регулирование цен на ряд продуктов. С тем, что это и как повлияет на рынок — разбиралось The DairyNews.
Батуми глазами The DairyNews