http://dairynews.com.ua/news/daydzhest-molochnikh-novin-25-09-29-09.html?sphrase_id=472497
05.10.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Участь у заході беруть представники України, Вірменії, Грузії, Румунії, Молдови, Угорщини, Литви, Латвії, Франції, Хорватії, Словенії, Британії. Захід розпочався з вітального слова Міністра сільського господарства Республіки Вірменія Ігнатія Аракеляна. Українська делегація представлена Мінагрополітики та AG Tech. Від Мінагрополітики в зазначеному заході бере участь заступник директора Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі – начальник відділу розвитку фермерства та приватного сектору на селі Світлана Павленко.

Під час першого дня роботи обговорювалися питання щодо інтеграції новітніх технологій у сільському господарстві, у тому числі й через передачу знань виробникам сільськогосподарської продукції, особливо малим та середнім.

Захід проводиться у форматі презентацій країн-учасниць та відповідних дискусій.

Було окреслено підходи до формування політик та стратегій у сфері розвитку аграрної освіти і науки, створення платформ для обміну досвідом та кращими практиками, зокрема, через дорадництво.

Підтверджуючи необхідність впровадження інновацій через електронні системи управління, учасники заходу визнали, що автоматизація с.г. виробництва може призвести до вивільнення робочих місць та посилення міграційних процесів на сільських територіях.

Отже, країни-учасниці підтвердили правильність шляху України щодо необхідності диверсифікації сільської економіки. Все це можливо, зокрема, через належну організацію системи навчання та підвищення кваліфікації кадрів.

До прикладу, Республіка Вірменія, на території якої працюють 317 тис. малих сільгоспвиробників, які обробляють у середньому 1 га, на підтримку аграрної освіти та науки залучила, за рахунок різних джерел, 7 млн євро.

Також запроваджено обов'язкове короткострокове навчання для фермерів, які претендують на отримання кредитів та субсидій від держави. В тому числі, через їх кооперацію.

Одним із механізмів консультування фермерів та їх навчання є Фонди сільського розвитку із розгалуженою мережею.

Партнерами у передачі знань та інновацій виробникам є профільні галузеві асоціації.

Представники делегації з України презентували аграрний потенціал нашої держави, окреслили сучасні виклики, що стоять перед вітчизняною аграрною освітою, аграрною наукою, а також результати роботи, що здійснюється в напрямку e-agriculture.

Одночасно українська сторона висловила необхідність запозичення кращих практик із сільського розвитку, а також впровадження програм ENPARD та LEADER.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.