13.06.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Світ
Індекс світових цін ФАО на яловичину показав збільшення на 1,4% у травні порівняно з квітнем цього року. Обмеженість пропозиції яловичини з боку Австралії та Нової Зеландії була основним позитивним фактором для ринку.

В Україні роздрібні ціни, навпаки, знизилися у середньому на 1% через вже традиційно низький попит. Пропозиція яловичини не піддається швидкому ринковому регулюванню, тим більше, що для більшості виробників виробництво м’яса є похідною від молочного виробництва, яке живе за своїми законами. А ситуація в молочному скотарстві така, що чисельність поголів’я під впливом низьких цін на молоко стрімко знижується, забезпечуючи додаткове зростання пропозиції.

Експорт з початку року на 36% поступається відповідному минулорічному показнику, але тут ситуація краща ніж у випадку зі свининою. За п’ять місяців було експортовано більше 7 тисяч тон яловичини до Казахстану, Білорусі, Азербайджану та інших країн. Додатково експортується жива ВРХ, виручка від продажу якої становить вже більше третини від сукупного експорту ВРХ і яловичини.


Прибутковість виробництва яловичини знизилася у травні більше ніж на 5% і також стала найнижчою за останні три роки. Це правдиво відображує ситуацію з балансом попиту і пропозиції яка склалася на ринку.

У подальшому цей баланс не зможе істотно змінитись, тобто ціни будуть залишатися більш менш стабільними. Збільшення внутрішнього попиту на яловичину вже давно ніхто не очікує, і цей фактор вже враховано у цінах. Експортні успіхи будуть підтримають ціни на належному рівні, проте не слід покладати на цей фактор надто високих очікувань. Адже для зростання обсягів експорту яловичини Україні потрібно фактично з нуля створювати галузь – ефективну глибоку переробку м’яса, пристосовану до потреб чітко визначених ринків збуту, ефективну відгодівлю ВРХ (навіть якщо йдеться про молочні породи) та активну роботу з просування експорту. При цьому, створення експортоорієнтованої галузі також дозволить створити пропозицію більш якісного м’яса яловичини на внутрішньому ринку, що буде стимулювати внутрішнє споживання.


Відзначимо, що ФАО на даний момент завершує дослідження чотирьох глобальних ринків збуту для яловичини та інших видів м’яса: Країн Арабського Світу, Субсахарської Африки, Південно-Східної Азії та Китаю. Також, вже в кінці червня почнеться розробка бізнес-планів створення мережі відгодівничих майданчиків (фідлотів) для молочних порід ВРХ та сучасних переробних підприємств, які б виготовляли експорто-орієнтований продукт.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

12.10.2016

Лебедь, Рак и Щука

Басня на новый лад: государство, наука и сельское хозяйство — лебедь, рак и щука современности. Есть ли в украинском сельском хозяйстве место для науки? Могут ли они работать в тандеме? Какое будущее ожидает этот союз? Имеет ли возраст специалистов значение? Корреспондент The DairyNews узнал у экспертов ответы на эти вопросы.