21.10.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, д. е. н. Микола Пугачов.
 
За його словами, основною причиною зростання обсягів аграрної торгівлі України є збільшення експорту та імпорту з Європейським Союзом. Обсяги експорту сільгосппродукції за 9 місяців поточного року збільшилися проти показників 2015 року на 0,1 млрд дол. і становили 10,5 млрд дол. За словами експерта, основними ринками збуту залишаються три регіони ― країни Азії, Африки та ЄС.
 
Позицію головного імпортера вітчизняної агропродукції утримують азійські країни, які за січень-вересень 2016 року закупили українського продовольства на 4,8 млрд дол. Частка Азії за цей період склала 45,7% від загального експорту аграрної продукції.
 
Країни Європейського Союзу збільшили обсяги закупівель української сільгосппродукції з 2,7 млрд дол. у січні-вересні 2015 року до 3 млрд дол. Частка ЄС у загальному експорті продукції АПК за 9 місяців поточного року склала 28,6%, зауважив науковець.
 
Обсяги експорту до країн Африки склали 1,5 млрд дол., що становило 14,3% від загального експорту вітчизняної аграрної продукції. Сумарно ці три регіони забезпечують близько 90% вартості аграрного експорту України. Водночас експорт сільгосппродукції до країн СНД продовжує знижуватись.
 
«Головним чином це відбувається внаслідок триваючих взаємних торгових обмежень з Росією. За січень-вересень 2016 року обсяги поставок до цього регіону зменшилися на 300 млн дол. і становили 0,8 млрд дол.», ― поінформував Пугачов. Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняного агропродовольства за результатами трьох кварталів цього року посіла Індія, потіснивши Єгипет (854 млн дол.) та Китай (833 млн дол.) на друге та третє місце відповідно. Її частка у загальному обсязі українського експорту перевищила 9% (959 млн дол.).
 
Науковець зазначив, що найбільші поставки української агропродовольчої продукції здійснюються також до Іспанії (579 млн дол.), Нідерландів (518 млн дол.), Італії (443 млн дол.) та Туреччини (412 млн дол.). Загалом на ці країни припадає 44% вартості вітчизняного експорту.
 
За словами Пугачова, домінуючими у товарній структурі вітчизняного аграрного експорту традиційно є зернові культури (кукурудза, пшениця і ячмінь), насіння олійних культур (сої та ріпаку), олія (соняшникова) та продукція переробної промисловості. Їх сумарна вартісна частка в агропродовольчому експорті складає майже 90%. Зокрема, станом на 1 жовтня 2016 року Україна здійснила на зовнішні ринки поставки 13 млн т пшениці, 11 млн т кукурудзи, 3,7 млн т ячменю, 1,5 млн т сої та 3,3 млн т соняшникової олії. Значним також є експорт макухи ― 2,7 млн т.
 
Обсяги імпорту агропродовольчої продукції до України у січні-вересні 2016 року збільшилися порівняно з відповідним періодом минулого року на 0,3 млрд дол. ― до 3 млрд дол. «Серед імпортованої в Україну агропродовольчої продукції найбільші обсяги припадають на тютюнові вироби, плоди та горіхи (цитрусові та банани), рибу та ракоподібних (морожена риба), різні харчові продукти, насіння олійних культур, каву та чай. Їх сукупна частка становить практично половину вартості всього аграрного імпорту», ― підсумував Пугачов.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

24.10.2016

Від консалтингу до рейдерства

20 жовтня у Харкові, в рамках Agroport East 2016, пройшов стратегічний форум "Доступ до фінансових інструментів: фінансова підтримка в агросекторі". На форумі крім сугубо фінансових питань, розглянули актуальну проблему фермерів — рейдерські захвати, повідомляє The DairyNews.