Молочное овцеводство: как обстоят дела в Украине?
04.08.2017
Джерело: kurkul.com
Регіон: Україна

Про це оголосив виконавчий директор агрохолдингу Олег Максак на Дні поля «Бобові культури — особливості вирощування в органічному господарстві», що проходив 20 липня на базі господарства «О.П. Дон» в смт Теплик на Вінниччині.

Обробляючи 15,7 тис. га за органічною технологією «Арніка» є найбільшим оператором органічного ринку в Україні та має чималий досвід не лише у виробництві, а й в експортній діяльності.

І, за словами Олега Максака, готова поділитися своїми компетенціями з тими господарствами, які згуртуються в органічний кооператив. Бо справжня органіка передбачає не лише відмову від застосування хімічних засобів обробки, а й ряд інших спеціальних процедур, що є необхідними для отримання і підтвердження органічного статусу. Арніка має цілий штат досвідчених фахівців, які можуть допомогти дотриматись суворих вимог європейських та світових органічних страндартів.

»Є ще багато проблемних для звичайного фермера моментів. Наприклад, склади та сушарно-очисне обладнання мають відповідати підвищеним сертифікаційним вимогам, що відрізняються від загальних правил. Встановлені спеціальні процедури для пакування та маркування органічної продукції, формування товарних експортних партій, відбору проб та аналізів на безпечність продукції, відвантаження та документообороту.

Проведення лише одного аналізу в сертифікованій європейській лабораторії може коштувати 700 євро за партію. Відповідно, чим менша партія товару, тим вища виходить собівартість. А ще ж можна наштовхнутися на недобросовісних трейдерів. Які або нав’язуватимуть свої умови, або постфактум можуть недобросовісно звинуватити постачальника у невідповідності продукції заявленим параметрам. І це лише частина ризиків та витрат органічного експортного бізнесу», — зазначив Олег Максак.

Невеликим господарствам самотужки не впоратись. Тоді як партнерство з агрохолдингом консолідує зусилля. З боку фермерів — це земельний ресурс і чиста продукція, з боку Арніки — допомога в:

 органічній сертифікації (ЄС, Швейцарія, США, Канада) та документуванні;

комплексному агрономічному супроводженні (підбір культур, насіння та сівозміни, органічна агротехнологія, захист рослин і т.п.);

побудові чи дооблаштуванні складів та сушильно-очисного обладнання відповідно до органічних стандартів;

формуванні консолідованих товарних експортних партій;

налагодженні співпраці з надійними закордонними трейдерами та переробниками;

оформленні експортних процедур;

використанні власної логістичної інфрастуктури;

відстоюванні інтересів членів кооперативу тощо.

На думку засновника Арніки Андрія Пилипченка, якщо складеться кооператив із 5-10 підприємств зі щонайменше 1 тис. га землеволодінь, то проект вже набуде гарантованого економічного сенсу.

І фермери, які сьогодні працюють за традиційною технологією, перейшовши на органіку і вступивши в кооператив, через 2 роки конверсійного періоду отримають не менше 5-8 тис. грн додаткового прибутку з кожного гектара. А довгострокове партнерство з Арнікою дозволить такому кооперативному об’єднанню стати впливовим гравцем від України на європейському та світовому органічному ринку.

 На дні поля було запропоновано створити пілотний осередок такого кооперативного об’єднання на базі господарства «О.П. Дон».

 «Це не просто цікава ідея. Це нагальна необхідність. Ми не в змозі нормально продавати свою органічну продукцію, не можемо впоратися з різноманітними ризиками. Тому я двома руками підтримав пропозицію «Арніки», — підтвердив власник фермерского господарства Олексій Дон.

Ідея партнерства з агрохолдингом була сприйнята фермерами з ентузіазмом.

Зокрема, Юрій Михайлов, власник фермерського господарства «Румава» з Харківської області, вважає, що за останні десятиліття українські підприємці спробували «смак самостійності», але при цьому вже достатньо пройшло часу, щоб зрозуміти — вони конкурують зі світовими аграрними компаніями.

«А щоб конкурувати, потрібно об’єднуватись. Такий кооператив — це одна із найкращих можливостей, особливо якщо інтереси усіх учасників будуть враховані», — зазначив Юрій Михайлов.

Він упевнений, що об’єднання принесе ефект синергії, завдяки чому можна зменшити ризики, збільшити прибутки, стати більш конкурентними.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Україною укладено 16 угод про вільну торгівлю
Моніторинг цін на молоко та молочні продукти
28.07.2017

Молочное овцеводство: как обстоят дела в Украине?

Рынок молочного овцеводства не сравнится по объёмам с рынком коровьим. Более того, ему во многом тяжело соревноваться даже с козьим. Однако он продолжает оставаться перспективным и интересным для инвестиций направлением. Почему - разбиралось The DairyNews.
Конкурентоспособность американского экспорта молочных продуктов сильно зависит от NAFTA, — Том Вилсак