Молочное овцеводство: как обстоят дела в Украине?
04.08.2017
Джерело: kurkul.com
Регіон: Україна

Із такою заявою виступив президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Томич, пише AgroPolit.com.

«Ситуація з рейдерськими захопленнями фермерських господарств розпочалася більше двох років тому. Захоплення таких господарств набуло яскравого характеру саме минулого року… Якщо раніше рейдери цілилися у невеликі господарства, то сьогодні таких випадків (господарства обробляють до 100 га) лише 1%. Найбільший пріоритет рейдерів зосереджений у бік середніх господарств, які обробляють від 5 до 20 тис. га. Як правило, це 70-75% всіх випадків», — розповів Іван Томич.

Він озвучив кілька ключових проблем, які сьогодні відіграють на руку рейдерам.

Перша — наявність двох реєстрів (Мін’юсту та Держгеокадастру).

«Якщо цього не усунути, то не буде порядку в питанні реєстрації права власності та земельні ділянки. Потрібен єдиний прозорий механізм ведення одного базового реєстру», — називає першу причину він.

Друга проблема — безвідповідальність чиновників, які реєструють землі.

«Фермери кажуть, що зараз можна заплатити і в реєстр внесуть все, що ти хочеш, навіть інформацію про те, що ти є фермером на Марсі. Безвідповідальне внесення земельної інформації у кадастр — на обличчя», — каже голова АФЗУ.

Третя — блокування передача місцевими органами влади та громадам прав розпоряджатися землями.

«Саме громади мають контролювати виділення землі. Це питання і далі не вирішне. Реєстр прав власності на земельні ділянки мають вести саме місцеві громади, надаючи цю інформацію у Держгеокадастр. А сьогодні все сконцентровано у Держгеокадастрі. Тому притягнути винних до відповідальності практично не можливо», — зазначив Іван Томич.

Четверта — завершення проведення інвентаризації.

«Наповнення Держкадастру відбувається так: вноситься найлегше, але найважче ніхто не збирається вводити у базу даних. Без цих даних будуть постійно виникати питання, хто володіє тією чи іншою земельною ділянкою», — підсумував Томич.

Крім того, Іван Томич висловив подяку сайту Kurkul.com за активну позицію із захисту фермерів та висвітлення теми рейдерства в Україні.

Нагадаємо, нещодавно група народних депутатів на чолі з Іваном Мірошніченком, звернулися до Президента, міністра юстицій та Генпрокурора з вимогою створити Антирейдерську платформу для бізнесу. Натомість в Мінюсті обіцяють запустити цю комісію не раніше осені. Тим часом сам бізнес вже сформував свою платформу захисту — «Самооборону підприємців».

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Україною укладено 16 угод про вільну торгівлю
Моніторинг цін на молоко та молочні продукти
28.07.2017

Молочное овцеводство: как обстоят дела в Украине?

Рынок молочного овцеводства не сравнится по объёмам с рынком коровьим. Более того, ему во многом тяжело соревноваться даже с козьим. Однако он продолжает оставаться перспективным и интересным для инвестиций направлением. Почему - разбиралось The DairyNews.
Конкурентоспособность американского экспорта молочных продуктов сильно зависит от NAFTA, — Том Вилсак