До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?
06.06.2017
Джерело: agronews.ua
Регіон: Україна

Як говориться в повідомленні "Кернел" на Варшавській фондовій біржі (WSE) в п'ятницю ввечері, компанія заплатить грошима $ 155 млн за 100% частку в бізнесі.

Покупець зазначає, що чистий оборотний капітал придбаного бізнесу перевищує його чистий борг більш ніж на $ 30 млн.

У релізі говориться, що "Кернел" розраховує завершити придбання 7,9% частки, що залишилася, до 1 липня 2017 року.

Компанія уточнила, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив операцію в травні цього року, однак не вказує найменування придбаного агрохолдингу.

У той же час АМКУ раніше повідомив, що в травні дозволив компанії Jerste BV (Амстердам, Нідерланди), що входить в "Кернел", придбати понад 50% акцій Ukrainian Agrarian Investments S.A. (Люксембург) - холдингової компанії агрохолдингу "Українські аграрні інвестиції" (УАІ).

Згідно з інформацією на сайті УАІ, в структуру холдингу входить п'ять елеваторних комплексів загальною потужністю зберігання близько 200 тис. тонн і 62 сільгосппідприємства в 16 областях України з правами оренди на більш ніж 240 тис. га. За інформацією Європейського банку реконструкції і розвитку, в 2016 році земельний банк компанії оцінювався в 195 тис. га.

Холдинг УАІ заснований в 2005 році групою фінансових інвесторів на чолі з інвесткомпанією "Ренесанс Партнерс".

Засновник і глава ради директорів "Кернел" Андрій Веревський в 2016 році заявляв про намір розширити земельний банк компанії на 200-250 тис. га, оцінюючи таке розширення орієнтовно в $ 150 млн. У числі потенційних угод "Кернел" розглядав також активи агрохолдингу "Мрія" , але "Мрія" відхилила пропозицію.

У телефонній конференції 30 травня цього року Андрій Веревський повідомив, що "Кернел" завершує переговори про придбання двох агрокомпаній із земельними банками 40 і 190 тис. га. За його словами, після завершення угод агрохолдинг наростить активи в регіонах присутності.

Крім того в березні 2017 року АМКУ дозволив "Кернелу" купити у Glencore 10 агропідприємств в Черкаській, Київській та Вінницькій областях. Потім відомство узгодило "Кернелу" можливу покупку частки в статутних капіталах 10 агропідприємств в Київській, Черкаській та Вінницькій областях агрохолдингу "Агро Інвест Україна" серба Міодрага Костича.

Довідка: "Кернел" - найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально-інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. З 2007 року акції компанії торгуються на WSE.

На частку "Кернел" припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії. Свою продукцію компанія постачає в більш ніж 60 країн світу. Переробні потужності "Кернел" складають 3 млн тонн насіння соняшнику на рік, що дозволяє отримати 1,3 млн тонн соняшникової олії і близько 1,2 млн тонн соняшниковвого шроту. Потужності зі зберігання компанії складають 2,8 млн тонн, земельний банк - 390 тис. га.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Британские сыровары возрождают традицию «крещения» сыром
12.06.2017

“Нет!” государственному регулированию цен

С 1 июля 2017 года в Украине прекратит действовать государственное регулирование цен на ряд продуктов. С тем, что это и как повлияет на рынок — разбиралось The DairyNews.
Батуми глазами The DairyNews