21.03.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
У четвер, 17 березня, відбулося засідання підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин щодо регулювання питання молоковмісних продуктів і розгляду законопроекту №3043-1  “Про молоко та молочні продукти” (щодо молоковмісних продуктів), одним із ініціаторів створення якого є Асоціація виробників молока.

У законопроекті пропонується ввести поняття «молоковмісний продукт» та встановити особливі вимоги щодо реалізації й маркування молоковмісних продуктів, а також забезпечити механізм відповідальності за порушення цих вимог.

 «Сьогодні споживачам важко відрізнити молочний продукт від молоковмісного, по суті їх вводять в оману. Тому наше  завдання створити саме законодавче підґрунтя для здійснення належного регулювання та контролю за ринком молоковмісних продуктів», - повідомляють у прес-службі АВМ.  

«Переконаний, що молоко повинно бути натуральним і свіжим, повноцінним за вмістом жиру, білка, вітамінів і мінеральних речовин. Але для виробництва молочної продукції в Україні використовуються додаткові інгредієнти, які замінюють склад молочних продуктів і дуже часто відсотковість вмісту молока просто мінімальна. Тобто за рахунок здешевлення виробники отримують колосальні кошти, а споживачі натомість мають неякісні молочні продукти» - пише на свої сторінці у Facebook народний депутат Олександр Бакуменко.

Думки учасників засідання під час обговорення законопроекту №3043-1 розділилися. Міністерство агарної політики та продовольства України разом із деякими переробниками виступили проти даного законопроекту.

В кінці засідання підкомітету було вирішено винести законопроект далі на розгляд аграрного комітету.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.