27.09.2017
Джерело: agropolit.com
Регіон: Україна
Таку думку висловив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

За його словами, більше 40% нинішнього зростання індексу цін обумовлено саме цими товарами.

«У той же час, якщо подивитися на їх частку в структурі споживчого кошика, то вона займає всього 23,4%», - підрахував він.

За словами чиновника, зазначені фактори носять тимчасовий характер, а тому центробанк не повинен на них реагувати. Оскільки принцип інфляційного третирування має на увазі реакцію монетарної влади на інфляційні очікування і попит в економіці. Тобто фундаментальні фактори.

При цьому в НБУ стверджують, що їх виміри інфляційних очікувань різних груп від населення до аналітиків не додають побоювань. Згідно досліджень Нацбанку, ні в одній з опитаних груп інфляційні очікування не перевищили 11%. А в окремих випадках і зовсім склали 7%.

У Нацбанку розраховують на невелике уповільнення зростання цін найближчим часом і обіцяють пом'якшувати монетарну політику.

«Я займаюся прогнозуванням більше 10 років, і бачу, що часто прогнози не збуваються. Але справа не в тому, що ваш прогноз повинен виконуватися кожного разу. Прогноз ‒ це досить ефемерна змінна, особливо в таких економіках як Україна», ‒ підсумував Дмитро Сологуб.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.