Дотации государства в помощь аграриям
17.02.2017
Джерело: agronews.ua
Регіон: Україна
«На сьогоднішній день  «Перший молочний кооператив» веде два види діяльності - об’єднання невеликих господарств для продажу молока як трейдер і ведення перемовин з переробниками молока від імені господарств-членів АВМ» - повідомляє Олена Жупінас, координатор ТОВ "ПМК".

«Ми збираємо молоко в невеличких господарствах, в яких до 6 тон молока, та продаємо весь обсяг молока. Це дає нам змогу продавати молоко переробнику по єдиній ціні незалежно від його кількості. Так, із 01.10.2016 по 01.12.2016 ми можемо прослідковути ріст цін за здате молоко на господарствах, що об’єднані в «Перший молочний кооператив» - розповідає Олена Жупінас.Українські фермери давно готові вступати у кооператив. Для прикладу, директор ПСП «Пісківське» Валерій Колоша не має сумнівів у тому, що молочна кооперація – це можливість подолати кризу в галузі.

Поки що, згідно нині діючого закону про кооперацію юридичні особи не можуть створювати виробничі кооперативи.  «Тому АВМ разом в ВАР внесли зміни в цей законопроект. І ми надіємося, що ВРУ в кінці першого - на початку другого кварталу 2017 року проголосує за зміни в законопроекті. І потім ТОВ «ПМК» зможе функціонувати як Перший молочний кооператив» - коментує Олена Жупінас.

«Наступним етапом буде побудова на базі Уманського молочного заводу накопичувального центру» - ділиться планами на майбутнє пані Жупінас.

Щоб дійти згоди і знайти спільне рішення, треба перш за все створити діалог: ділитися сумнівами і побоюваннями, вислуховувати опонентів і пропонувати власне бачення. Така можливість буде надана всім гостям Х Ювілейного міжнародного молочного конгресу, що буде проходити у Києві 2-3 березня 2017 року, які зацікавляться темою молочної кооперації.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Американские молочные бренды переходят на производство «безмолочной продукции»
15.02.2017

Дотации государства в помощь аграриям

В январе 2017 года в Украине перестал действовать специальный режим НДС для аграриев. На смену ему пришёл другой компенсаторный механизм – аграрные дотации, которые, по задумке, должны компенсировать аграриям, а в частности животноводам, виноградарям, производителям фруктов, овощей, орехов, сахарной свеклы и табака, часть затраченных средств. В 2017 году на дотации для аграриев выделено 4 млрд гривен. The DairyNews узнали как эти деньги будут распределяться.