Новый молочный мир: глобальное потепление или холодная война?
29.05.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна

Про це інформує The DairyNews з посиланням на дані Економічного дискусійного клубу.

Рекорд цінового зростання, як і минулого місяця,  знову продемонстрували картопля та овочі «борщового» набору. Упродовж двох декад травня споживчі ціни на ці товари зросли: буряки − на 5,3% («плюс» 32 коп. на кілограмі), капусту − на 7,7% («плюс» 74 коп.), моркву − на 11,4% («плюс» 1,22 грн.), картоплю − на 11,7% («плюс» 91 коп.), цибулю − на 25,7% («плюс» 1,65 грн. на кілограмі).

Помітно з початку травня подорожчала свинина – на 4,1%, що додало до її ціни 3,35 гривні на кілограмі. На 1,6% (кожна позиція) подорожчали рис («плюс» 27 коп.), сало («плюс» 65 коп.) та сир м’який («плюс» 1,45 грн.).

Зростання цін на інші 5 позицій соціально значущих продовольчих товарів з початку травня ц. р. не перевищило одного відсотка.

Зокрема, триває «повзуче» підвищення цін на хліб масових сортів, які з початку травня подорожчали на 0,2% − 0,4% («плюс» 2−5 коп. на кілограмі). Загалом, з початку 2017 року кілограм хліба пшеничного зріс у ціні на 11,2% або на 1,21 грн., житньо-пшеничного – на 10,5% або на 1,12 гривні.

Зниження цін за дві декади травня зафіксовано на 9 позицій із переліку соціально значущих товарів, що підлягають моніторингу.  Найбільше, як і у квітні, «впали» ціни на яйця курячі, які подешевшали на 16,3%, що склало 1,66 грн. на одному десятку. Зберігалося зниження цін на крупу гречану (на 3,9%, або 1,11 грн. на кілограмі). Незначне (0,1%−0,4%)  зменшення споживчих цін було властивим для молокопродуктів (крім сиру м’якого), м'яса птиці, цукру, олії та макаронних виробів.


У травні ц. р. до факторів, які впливали на формування споживчих цін на основні види соціально значущих продуктів харчування, можна віднести:

  1. сезонне зменшення пропозиції овочів минулорічного врожаю та погіршення їх якісних показників;
  2. неочікуване погіршення природних умов у квітні-травні, що негативно позначилося на логістиці продовольства, передусім, овочевої групи, а також віддалило надходження на ринок врожаю овочів відкритого ґрунту;
  3. надходження на ринок свіжих овочів, вирощених у закритому ґрунті, за цінами, які є помітно вищими, ніж роком раніше;
  4. зростання попиту на м’ясну продукцію з боку споживачів, у період травневих свят;
  5. сезонне збільшення пропозиції молокосировини та яєць, в першу чергу, від сільських домогосподарств;
  6. відсутність державного контролю за формуванням цін на соціально значущі продовольчі товари, а також ігнорування цивілізованих механізмів регулювання ринків продовольчих ресурсів.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

01.06.2017

До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?

Николай Мороз, директор департамента продовольствия Министерства аграрной политики и продовольствия Украины, не так давно заявил, что в Украине могут отказаться от молока второго сорта. Вновь. The DairyNews разбирается с тем каким образом на этот раз.
Милкиленд закроет комбинат в России