Молочное овцеводство: как обстоят дела в Украине?
31.07.2017
Джерело: facenews.ua
Регіон: Україна

З початку літа свиняча вирізка подорожчала на цілих 25 гривень від 100 до 125 грн / кг, биток яловичини на 10 грн від 135 до 145 грн / кг, курка на 3 грн до 73 грн / кг.

При суттєвому подорожчанні більшості груп продуктів харчування ціни на яйця залишаються стабільними по 10-12 гривень за десяток в залежності від виробника.

За даними Держстату з початку скасування державного регулювання цін на соціальні продукти з 1 липня ціни подорожчали на 14 найменувань зі списку 23-х соціальних продуктів харчування (рис, хліб житній, яловичина, свинина, птиця, сало, борошно пшеничне, ковбаси, молоко, сметана, масло вершкове, сир м’який, олія соняшникова, цибуля).

Більш-менш с табільні ціни поки що зали шаються на «соціальний» хліб: 12,14 грн/кг пшеничного з борошна першого ґатунку та 11,98 грн/кг житній хліб.

Подешевшали в основному сезонні овочі (картопля, капуста, морква, буряк). Ка пуста білокачана за останній тиждень подешевшала на 4 грн. до 6-8 грн / кг, тоді як всередині липня ціни на цю продукцію доходили до 12 грн / кг. Буряк подешевшав на 2 грн до 7 грн / кг, гречка на 1 грн до 24 грн / кг, морква на 1 грн до 13 грн / кг.

Якщо говорити про картоплю, то протягом останніх 2-х тижнів рання картопля на ринку «Початок» (м. Одеса) знизил ась з 10 грн /кг до 5 грн /кг, на «Столичному» з 8 грн /кг до 4 грн /кг, « Шувар » з 6 грн /кг до 4 грн /кг.

Цибуля до останнього тижня тримала високу ціну на рівні 7- 8 грн. за кг. Однак в останні дні цибуля стала дешевшою в середньому на 30%. Наразі на ринку з’явилася цибуля по 5 -6 грн / кг. Виробники зізнаються, що активно знижувати ціни вони змушені через надлишок цибулі на ринку, оскільки в продаж, крім ранньої продукції, вже почала надходити цибуля більш пізніх сортів. При цьому значну частину пропонованих обсягів становить некондиційна продукція, якість якої знизилася через несприятливі погодні умови. Однак навіть після цінового зниження цибуля в Україні коштує в середньому вдвічі дорожче, ніж в кінці липня 2016 року.

На інші несезонні продукти ціни потроху на 1-2% і дуть вперед. Причина нинішньої дорожнечі — через морозну весну. Врожай ранніх овочів запізнився, але зниження цін вже відбувається В серпні овочі відкритого ґрунту і яблука нового врожаю подешевшають на 20-30%, наприклад, кі лограм картоплі закріпиться на рівні 3-4 грн за кг. Яблука із нинішніх 25 опустяться до 15 гривень.

До 10% зросте вартість гречки. Адже цьогорічний урожай прогнозується на рівні 166 тис. т., що на 6% менше за минулорічний. Це не критично, але на цінах відобразиться.

За даними Держстату якщо порівнювати з червнем минулого року, то протягом року в Україні виробництво йогурту, молока та сиру скоротилось на 6,6%. При чому найбільше скорочення фіксується в останні кілька місяців. Все це штовхає вгору і так високі ціни на молочні продукти.

До того ж з початку липня дещо збільшилися закупочні ціни на молоко. Якщо 30 червня закупочна ціна молока екстра-класу в середньому становила 7,76 грн / кг, першого гатунку 7,44 грн / кг, то 25 липня закупочна ціна молока екстра-класу становила 8, 0 6 грн / кг, першого гатунку 7,5 4 грн / кг.

В Україні виробництво свіжого чи охолодженого м’яса свинини у чер вні 2017 року скоротилося на 7%, порівняно з травнем цього року — до 19,8 тис. тонн.

Наші продукти за цінами наздоганяють європейські і з, а підрахунками соціологів, українці половину свого заробітку витрачають саме на харчі.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Моніторинг цін на молоко та молочні продукти
Конкурентоспособность американского экспорта молочных продуктов сильно зависит от NAFTA, — Том Вилсак
28.07.2017

Молочное овцеводство: как обстоят дела в Украине?

Рынок молочного овцеводства не сравнится по объёмам с рынком коровьим. Более того, ему во многом тяжело соревноваться даже с козьим. Однако он продолжает оставаться перспективным и интересным для инвестиций направлением. Почему - разбиралось The DairyNews.
GEA построит в Индии крупнейший в Азии завод по производству сухого молока