03.08.2017
Джерело: agravery.com
Регіон: Україна
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Я впевнено можу сказати, що стратегія не породить корупцію, і не може цього зробити, так як максимально звужує всі можливості для маневру у чиновника», — сказав Максим Мартинюк, підкресливши, що саме ефективністю прийнятих антикорупційних заходів обумовлена значна частина критики документа.

За його словами, темпи видачі земельних ділянок учасникам АТО будуть відновлені до кінця поточного року у зв'язку з активізацією земельних торгів.

«Фактично ми створили стимули для громадськості — контролювати чиновників і процес безоплатної передачі земель. Думаю, всі згодні, і самі учасники АТО в першу чергу, з тим, що вони не для того воювали на Сході, щоб чиновники набивали собі кишені», — заявив Максим Мартинюк.

Поточне співвідношення ставило питання про ефективність використання державних земельних ресурсів. Як приклад, перший заступник навів Дніпропетровську область, де з початку року на аукціонах з продажу права оренди державної землі не було реалізовано жодного гектара, в той час як на момент прийняття Стратегії було подано заяв на безоплатне виділення землі на 52 тис. га.

Окремий аспект реалізації Стратегії — ставки оренди, за якими держземлі передаються в користування. Документ встановлює уніфіковані правила розпорядження землями - термін оренди 7 років і ставка оренди — не нижче 8% від нормативної грошової оцінки. У той же час по значній частині укладених раніше договорів оренди держземель ставка оренди становить мінімальні 3%.

«Ми моніторимо такі договори і, або ініціюємо підвищення ставки, або не продовжуємо їх. Таким чином, звільняються землі для продажу права оренди на аукціоні. Я впевнений, що корупційні угоди, завдяки Стратегії, залишаться в минулому. А землі вистачить і учасникам АТО, і жителям тих сіл, де ці землі знаходяться», — підкреслив перший заступник міністра.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
Чим шкідливе м'ясо новонароджених телят?
Экспорт американских молочных продуктов достиг трёхлетнего максимума