27.03.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна

Про це повідомляє кореспондент The DairyNews.

«Кожен виробник молока продає своє молоко. І є таке поняття, як закупівельна ціна. Завжди всі говорять, що закупівельна ціна… от подивіться, що робиться в світі – ціни падають. Дійсно, попередні два роки була найбільша в світі, за останні 15 років, криза в молочній галузі, були низькі ціни, але якщо звернути увагу на вересень, то різниця між цінами на молоко в Україні і цінами в Євросоюзі чи в Новій Зеландії», - сказав Андрій Дикун.

Він зазначив, що у вересні ціни зросли. В Євросоюзі ціни продовжують зростати й лишаються стабільними. Майже 40 євроцентів за кілограм в Новій Зеландії. В Україні ж, починаючи з кінця січня, ціни раптово почали падати.

«В Україні є три якості молока: екстра гатунок, вищий та перший гатунок. В окреслений період, з кінця січня до початку лютого, спостерігається зменшення закупівельних цін на всі три категорії», - коментує Андрій Дикун.    

«Було проаналізовано чотири останні роки, тому що завжди є падіння цін на молоко. Так званий сезон «великого молока», коли переробник отримує дуже багато молока від населення. І в 2017 році в Україні, просто феноменально, в кінці січня почала зеленіти трава, судячи з графіку», - додає експерт.

За словами Андрія Дикуна, у 2014 році, ціни почали своє зниження у середині квітня, у 2016 році – ціни почали опускатися в травні, у 2015 році вже в лютому ціни пішли вверх. Звідси – історичний рекорд в Україні по зменшенню ціни на молоко – початок лютого в 2017 році.

Ситуація на прилавках українських магазинів:

«Якщо з кінця січня закупівельні ціни на сировину падають, то ціни на молоко, наприклад, жирністю 3,2% не падають, а навіть трохи зростають. Давайте подивимось на йогурт. Це середнє значення по ринку», - коментує пан Дикун.

«Якщо подивитись на вартість йогуртів. Так, дійсно, в вересні ціна була 36 гривень, зараз вона 47 гривень. Але йогурт в ціні росте. Зараз він має найвищу ціну. І це кінець березня. Дані станом на 17 березня. Не на 1 лютого, майже 2 місяці тому, коли ціни почали падати в населення, в фермерів, коли ціни їм опустили. На прилавках ціни ростуть», - підкреслює експерт.

За словами експерта, ціни на масло продовжують зростати. Вони перевищили планку у 178 гривень, в той час, як закупівельні ціни продовжують падати.

«Два місяці відбувається зниження цін. І за ці два місяці можна спостерігати на прилавках ріст цін. На сьогоднішній день, нас, як виробників сировини, це питання надзвичайно непокоїть. Тому що, якщо ціни на сировину падають, а ціни на прилавку продовжують рости, це говорить про те, що об’єми будуть продаватися ще менші і ще менше молока буде йти на переробку», - сказав Андрій Дикун.

Він також підкреслив, що ціни почали знижуватись з кінця січня – початку лютого й це відбувається практично у всіх регіонах України, на всіх підприємствах.

«Всі переробні підприємства почали демонструвати зниження цін. А деякі навіть нам уже дали свої прогнози. Там «з першого квітня компанія така-то…», «з першого травня буде ціна така-то». І я вам даю гарантію, що на прилавках магазинів ціни не впадуть. Тобто, хтось хоче отримувати надприбутки, я інакше це назвати не можу. А те, що це відбулося в один період, от дивіться, з 10-го березня по 16 березня майже всі підприємства переробні в Україні, за 5 днів опускають ціни. Отак, мабуть, ринок працює, так він відбувається», - підкреслив Андрій Дикун.

Експерт також відмітив, що таке синхронне зниження цін на молоко стосується виробників, проте на прилавках ціни не зменшуються. Це призводить до того, що молочний бізнес знаходиться вже на межі рентабельності. Існують й інші проблеми, такі як надзвичайно стрімкий ринок землі, який необхідно ввести, та ЗВД, яке знаходиться по периметру України. Це стосується й дотацій, які обіцяють, але не можуть виплатити. Є багато інших факторів, які лякають виробників молока.  

«Ми намагалися 17-го березня зустрітися з переробними підприємствами, організовували схожий круглий стіл. На превеликий жаль, практично ніхто не з’явився. На сьогоднішній день, переробники, як партнери, вони навіть не захотіли говорити, мати діалог з виробниками. Давайте говорити відверто, там не тільки питання нас сьогодні цікавить по ціні. Ми хочемо зрозуміти, що відбувається. Аналіз попередніх 5 років – такого не було ніколи, як те, що відбувається сьогодні», - повідомив Андрій Дикун.

Більше новин з прес-конференції «Молочні ріки витікають з України або чому в Україні більше не буде сезону "великого молока"» читайте на The DairyNews.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
Чим шкідливе м'ясо новонароджених телят?
Экспорт американских молочных продуктов достиг трёхлетнего максимума